ФАКТ: Двајца МАКЕДОНЦИ ја поразија МАКЕДОНИЈА во Скопје

Двајца Македонци ја поразија Македонија на фудбалскиот натпревар меѓу Македонија и Бугарија во Скопје. И двајцата родени во Пиринска Македонија. Без да го оспоруваме нивното национално чувство, тие одлично знаат […]

Честитки за македонската фудбалска репрезентација

Македонската фудбалска репрезентација е нашата национална гордост. Ја обединија нацијата и не направија горди што сме Македонци! Тимот на МКДенес им честита и се заблагодарува на нивната посветеност! Напред момци!

Заев: „Северна“ влегува во ФФМ?

Грчката влада жестоко реагира за настапот на македонската фудбалска репрезентација под кратенката МКД за Македонија или под амблемот на ФФМ. На грчките реакции одговор дадоа министерот Османи и ФФМ, со […]

Денот Д

Толку години чекавме и конечно дочекавме, Македонија да заигра на едно големо натпреварување! Денот Д го дочекавме. Со пораз, но достоинствено. Момците направија се што можеа. Самото појавување на Европско […]

Пандев беше во право

Дресовите на македонските фудбалери, кои ќе настапат на Европското првенство, се прогласени за најдобри од останатите. Навивачите кои воопшто не беа задоволни поради потегот на ФФМ да промовира нов дрес […]

Мухамед со ЈОК на Заев

Заев попи корпа! Премиерот Зоран Заев имал обид да се слика со македонските фудбалери за политички поени. Заеме дека македонските политичари секогаш спортот го користат за сопствена политичка кампања. Во […]

Реакција на Пандев клучна за ФФМ

Реакцијата на македонскиот најдобар фудбалер, Горан Пандев, ја спречи ФФМ да го замени репрезентативниот дрес. Нековата реакција дојде како јаготка на шлаг, после реакциите на јавноста. Илјадници фанови побараа од […]

Скандал: ФФМ го подметна дресот на Албанија

Пред неколку денови ФФМ ги промовираше новите дресови за македонската фудбалска репрезентација. Со тие дресови требаше нашите репрезентативци да настапат на европско првенство. Под притисок на јавноста, ФФМ се повлече […]