ХАЈРЕДИНИ му одржа лекција на Османи

Поранешниот министер за финансии Џевдет Хајредини му одржа лекција на Бујар Османи во врска неговата изјава дека Македонија ќе биде пример како се расчистува со корупцијата. Хајредини на социјалната мрежа […]

БОГОЈЕСКИ: Забрана за БАЛИСТИ, тоа е фашистички термин

По повод донесениот Закон за забраната за употреба на имиња на личности, организации и настани поврзани со фашизам, нацизам и антисемитизам, лидерот на партијата Македонски Концепт, Петар Богојески бара доследно […]

БОГОЈЕСКИ: Голем грев ќе падне врз нас, ЦРКВАТА ја продаваат за фирми во Дубаи и Делхи

Почитувани граѓани, последниве 3 месеци зајковци ја оттуѓуваат најважната, нашата, татковинската, светата, мајката на сите Македонци… ја пазарат Охридската Архиепископија! – реагира на својата фан страна лидерот на партијата Македонски […]

АЛБАНСКА, а не граѓанска власт во Македонија е резултатот на зајковци

Лидерот на партијата Македонски Концепт, Петар Богојески на социјалните мрежи реагираше поради најавената реконструкција на македонската влада, со која се создава албанска, а не граѓанска власт во Македонија. Во текстот […]

САМ СЕ ПРИЈАВИ, дали „шиткачот“ на пасоши застана на страната на Путин?

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски во обид да го покрие срамот со криминално шиткање на македонски пасоши на белосветски преваранти, вели дека не постои потерница за украинскиот бизнисмен Олександр […]

БОГОЈЕСКИ: Срамно однесување на власта, компромитиран е процесот за влез во ЕУ

Лидерот на партијата МКонцепт, Петар Богојески јавно реагира на изјавите кои доаѓаат од властите, дека опозицијата морала да ги поддржи во лудилото за внес на Бугари во Устав, како тој […]

БОГОЈЕСКИ порача: ИНАТ на своја глава, до кога?

На социјалната мрежа фејзбук, Богојески лидер на партијата МКонцепт, коментираше став на граѓанин дека „за инат се ќе направат обратно“ од она што им се кажува за нормално. Богојески напиша: […]

ВОНРЕДНИ ВЕСТИ: Бугарите влегуваат во Устав, ВМРО ДПМНЕ отвара порти

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски вели во овие околности тој и пратениците од неговата партија се против внесување на Бугарите како посебен народ во македонскиот Устав, но под други услови, […]

БОГОЈЕСКИ за Цар Борис Трети и што треба да направи Македонија

Лидерот на политичката партија Македонски Концепт, Петар Богојески објави став во врска случувањата во земјава со промоција на разни бугарски здруженија по нарачка на Русија. „Одлуката на Цар Борис Трети […]

(Ново видео) Богојески за РЕФЕРЕНДУМОТ на ВМРО – Левица

Националниот лидер на политичката партија Македонски Концепт имаше настап на емисијата Само Вистина на Канал 5 Телевизија. Помеѓу другото, тој објасни која е намерата на ВМРО ДПМНЕ и Левица со […]