БУЈАР го уби ДИМИТРОВ, (документи) еве што потпишал за ИЛИНДЕН со Захариева

Актуелниот министер за надворешни работи Бујар Османи го уби поранешниот министер Никола Димитров во објава на ФБ. До тој степен го посрамоти, што веројатно Димитров треба да се сокрие и […]

(Видео) МКонцепт повикува на донации од НАРОДОТ ако сакаме ПОИНАКВА ПАРТИЈА на народот

Според политичкото движење Македонски Концепт, единствен начин да се направи поинаква партија во Македонија, која нема да биде под контрола на мафијата или другите големи партии е доколку истата биде […]

ВИДЕО: СОБРАНИЕТО наликува на ДИВИОТ ЗАПАД и борбата меѓу колонизаторите и Индијанците!

„ПОРАНЕШНИОТ МИНИСТЕР ЗА ОБРАЗОВАНИЕ НА ДУИ И СДСМ НЕОБРАЗОВАНО ФИЗИЧКИ СЕ ПРЕСМЕТУВА СО КОЛЕГИ ПРАТЕНИЦИ, ДЕМОНСТРИРА НАСИЛИЕ. ВАКА СЕ ОДНЕСУВА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА КЕП! ПОНИЖУВАЊЕ, НАСИЛСТВО И НАВРЕДИ ВО СОБРАНИЕ! МАКЕДОНИЈА […]

БУГАРИЈА официјално со потера за БОГОЈЕСКИ

Политичкиот активист Петар Богојески минатата недела бил задржуван на грчките гранични премини, бидејќи, како што го известиле грчките службеници, во системот на ЕУ имало распишано потерница против него од страна […]

ВОНРЕДНИ ВЕСТИ: Мијалков на слобода, во пазар францускиот предлог?

МКДенес од извори во ОЈО, дознава дека се подготвува нова спогодба помеѓу Обвинителството и обвинетиот Сашо Мијалков, со која тој ќе биде ослободен од главните обвиненија за случајот Империја. Не […]

НАЈНОВА ВЕСТ: Од какви „ИНФИЛТРАТИ“ стравува ВМРО – ДПМНЕ?!

Повикуваме на масовен протест утре во 20 часот пред влада. Протест за промени, затоа што премногу е, стои во денешното партиско соопштение на ВМРО-ДПМНЕ околу утрешниот протест во Скопје. Според […]

ПЕНДАРОВСКИ : Брисел треба директно да ни каже – ова е нашиот план за вас!

Претседателот Стево Пендаровски вечерва се обрати на официјалната воведна сесија на високо ниво „Што после војната во Украина?“ на Преспа форум за дијалог, што од 16 до 18 јуни се […]

КАКОВ ЌЕ БИДЕ ОДГОВОРОТ НА БУЈАР ОСМАНИ ЗА ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ!?

Прво треба да видиме предлог усогласен од сите земји-членки и да дадеме одговор на нашата позиција на таквите предлози. Ние сме и во внатрешна координација, одговори министерот за надворешни работи […]

ПУКНА ТИКВАТА помеѓу ГРОМ и ВМРО ДПМНЕ, Мицкоски се правда

Градоначалникот на Карпош, Стевчо Јакимовски кој победи на локалните избори без поддршката од ВМРО-ДПМНЕ и го доби градоначалничкиот мандат, објави дека по 99 месеци ја прекинува коалицијата. Тој вели причината […]