ДОБРО УТРО со Аматерката и ПОСЛЕДНИОТ ЧЕКОР ОД „РЕФОРМСКИОТ“ ПРОЦЕС ЗА ДОПАРТИЗАЦИЈА НА СУДСКИОТ СИСТЕМ

пишyвa д-p. Aмaтepкaтa, вoнpeдeн пpoфecop нa eдeн фaкултет ПОСЛЕДЕН ОБИД ЗА ДОПАРТИЗАЦИЈА НА СУДСКИОТ СИСТЕМ Одлуката на Управен суд е само уште една потврда за напразно „брблање“ на вадините челници […]

Македонски концепт: НАТО Алијансата е клучна за безбедноста и стабилноста на Македонија, политички дилетанти ја замајуваат јавноста

Политичката партија Македонски Концепт во рамки на најновите изјави на политички дилетанти од типот на квази-политичката партија Левица и претседателски кандидати од типот на Билјана Ванковска, а во врска со […]

Koвачевски пред крајот на мандатот се сети на пензионерите

Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, Димитар Ковачевски, денеска во Македонски Брод, имаше средба со пензионерите, на која што се разговараше за ефектите од досегашните мерки за пензионерите, за идните […]

РЕЗИЛ – Со години ги лажеа дека ќе ги вработат, сега го поништија огласот за 1.117 здравствени работници?!

Во голготата за редовно вработување на 1.117 здравствени работници, дојдовме до разрешница – ПОНИШТУВАЊЕ НА ОГЛАСОТ за редовно вработување во ЈЗУ “Здравствен дом на Скопје”, наменет (?) за лицата кои […]

МИЦКОСКИ од Зелениково : „Ветениот живот и од едно општество за сите кои го ветуваше СДСМ денеска тоа се претвори во општество за неколкумина“

Ова е последната шанса за да ја промениме оваа грда реалност, да излеземе масовно на 24 април и 8 мај за ВМРО-ДПМНЕ и Силјановска Давкова. Живееме во едно политичко мочуриште […]

Мицкоски: Гласот за Пендаровски е глас за Артан, Али, Талат и Ковачевски

Секој еден граѓанин треба да знае дека, гласот за Стево е глас за Артан, Али, Талат и Ковачевски. Гласот за Стево Пендаровски е глас за тврдењето дека Гоце Делчев бил […]

Кога ќе речат „КАКО ДО СЕГА“, мислат на тендери во 4 очи, на повеќе имот за Груби, на уште некоја „Соравија“

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по митингот во Гостивар вечерва објави дека со заокружување на број 2 на 24 април за Силјановска Давкова, Македонија ќе биде повторно горда, а на […]

ДЕНЕС Проф. Силјановска Давкова на суд во ОДБРАНА НА ЗАКОНОТ

И на Управен суд проф. Гордана Силјановска Давкова ќе го брани ставот дека Академијата за судии го прекршува Изборниот законик со тоа што во моментов води постапка за вработување на […]

СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ да каже што договараше со Артан, Али и Ковачевски во вила Водно?

СООПШТЕНИЕ ВМРО – ДПМНЕ 13.04.2024 Стево Пендаровски да каже што договараше со Артан, Али и Ковачевски во вила Водно? Дали амнестија на поранешни политичари преку измена на кривичниот законик, што […]

ДОБРО УТРО со АМАТЕРКАТА – „НАШИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ СТЕВО ГО ШУТНА КАНЧЕТО“

пишyвa д-p. Aмaтepкaтa, вoнpeдeн пpoфecop нa eдeн фaкултет НАШИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ СТЕВО „ГО ШУТНА КАНЧЕТО“ Во демократските земји политичките соочувања се сосема нормална работа, но во Македонија дебатите се реткост. Со […]