СИНОТ на Илон Маск стана ЌЕРКА и се откажа од таткото

18-годишниот син на Илон Маск, Ксавиер, го променил полот, презимето и ја прекинува врската со својот татко милијардер, според правните документи цитирани од „Гардијан“. Тие беа поднесени во Окружниот суд […]

ДАЛИ ЗНАЕТЕ за саркофакот со кој од Бугарија е донесен ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ

ДАЛИ ЗНАЕТЕ? Пишува Гордана Јанакиевска ДАЛИ ЗНАЕТЕ… Нестор Алексиев Мирчевски од државниот врв во 1946 година добил задача за 21 ден да изработи саркофаг за да се пренесат моштите на […]

ВОНРЕДНИ ВЕСТИ: Груевски доби нова функција

Поранешниот премиер Никола Груевски се враќа на голема врата во политиката во Македонија. Тој на Централен Комитет на ВМРО е назначен за нов координатор на Задграничниот Комитет во Будимпешта, со […]

ДО 16-ТИ ЈУНИ: Многу радост и неочекуван прилив на пари за овие хороскопски знаци

Три хороскопски знаци до 16-ти јуни ќе имаат големи прилики што се однесува до парите и работата. За овие три знаци следат убави вести, не ја пропуштајте шансата! ЈАРЕЦ Ќе […]

ВЕСТИ ЗА РАНОБУДНИ: Откриена тајната за спречување на стареењето!

Првото отсликување на организмот на храната што ја внесуваме се гледа на нашата кожа. Иако се мисли дека козметиката и бројните препарати помагаат, поважно од тоа е како се храните. […]

ШОКАНТНА ВЕСТ: Се огласи љубовницата…

По шокантната вест дека Пике и Шакира се разделуваат, се огласила девојката која тврди дека била љубовница на фудбалерот… Познатиот пар, пејачката Шакира и фудбалерот Жерар Пике, вчера потврдија дека […]

МАЈМУНСКИ СИПАНИЦИ ВО МАКЕДОНИЈА: Министерството за здравство објави препораки за заштита

Избегнување на контакт со диви животни и термички добро обработено месо од вакви животни, се дел од препораките за заштита од мајмунски сипаници кои ги објави Министерството за здравство. Од […]

ШТО СТОРИ, го изгоре морето, Агнеса расцвета после развод

Познатата ифлуенсерка Агнеса Органџиева објави неколку снимки од одморот во Грција и ги воодушеви сите. Што стори, го изгоре морето, се коментарите на најзините обожаватели. Таа заради фотографиите веднаш доби […]

БУГАРИЈА БАРА ГАРАНЦИИ, сопругата да не го тепа оној од клубот Ванчо Михајлов

Од Скопје очекуваме конкретни акции и гаранции за трајно и неповратно спроведување на Договорот од 2017 година, како и гарантирање на правата на граѓаните на Република  Македонија со бугарска самосвест. […]