КАКО ЧЛЕНОВИТЕ НА СЕМЕЈСТВОТО СТАНУВААТ НАШИ НЕПРИЈАТЕЛИ

Како членовите на семејството стануваат наши непријатели? Познатиот руски психијатар и психотерапевт Михаил Литвак истакнал дека понекогаш најблиските луѓе можат да ни бидат најголеми непријатели, иако тоа воопшто не го […]

АПАСИЕВ пак се премисли, сега бил ЗА ЕУ и БУГАРСКИ договор

Лидерот на Левица и пратеник, Димитар Апасиев потврди дека прашањето за иницијативата за референдум, кое што партијата го најави за во среда, нема да биде против членството на државата во […]

Десетте магични правила ЗА ИСПОЛНЕТ ЖИВОТ

АКО ВАШАТА РЕАЛНОСТ Е ПРЕМНОГУ ДОСАДНА, СОЗДАДЕТЕ ДРУГА Ичиго ичи, што во превод значи „едно време, еден состанок“, нè поттикнува да ја цениме природата во секој момент бидејќи нема да […]

ЈАНКО БУРЕКОТ во жалост, оваа уште не е погребана

Познатиот шоу новинар Јанко Бурекот, на својот ФБ профил сподели чудење за погребните церемонии на покојната кралица Елизабета Втора. Тој напиша: „Уште не е погребана! Дури во понеделник 19 септември […]

УРНЕБЕСНО: Турците се фалат со МЕРЦЕДЕСОТ на Ердоган, Грујо им се смее

Целиот блиндиран, отпорен на куршуми и бомби! Мерцедесот на Ергдоган од половина милиони евра блеска од луксуз, го прави посебно одделение! “Mercedes-Maibach S650 V12 Guard” на турскиот претседател е направен […]

ЖАЛНО: На оваа маса можеше БОЈАН да биде, ама вие НЕЕЕЕ, Стево ќе оди!

Сите подготовки за погребот на кралицата Елизабета Втора се при крај, а се очекува присуство на сите лидери од светот, освен на Путин. Во јавноста протекоа информации и слики од […]

ЗАСТРАШУВАЧКО ВИДЕО: Погледнете го најновиот руски супер проектил Искендер

На социјалните мрежи се појави застрашувачко видео од лансирање на најновиот руски супер проектил Искендер или Александар по македонски. Тоа е толку јака руска направија, што кога ќе падне, земјата […]

ТРАГЕДИЈА: БУГАРИЈА преку Виктор Шупелков и објави војна на ГРЦИЈА, ќе рушеле споменици

Бугарија бара од Грција да признаат дека ги ослободиле за време на војната и немало бугарски фашистички окупатор. Сето тоа со тврдењето дека Бугарите биле фашисти, па и окупатори, го […]

ВОНРЕДНИ ВЕСТИ: Маричиќ на погребот на Кралицата, имало бесплатна лапачка?

Официјален Лондон се подготвува за големиот настан и утрe треба да достави повеќе информации во врска со погребот на Кралицата Елизабета Втора. Тоа ќе биде политички настан сличен на погpeбот […]

ДЕНЕС ОДБЕЛЕЖУВАМЕ: Отсекувањето на главата на Свети Јован Крстител

Отсекувањето на главата на Свети Јован Крстител 29 АВГУСТ (по стар стил) Ирод Антипа, синот на стариот Ирод, убиецот на Витлеемските младенци во времето на раѓањето на Господа Исуса, беше […]