НУКЛЕАРКА: РУСИТЕ избркани НА КЛОЦИ од Украинците на Змиски остров

Руската војска принудно го напушти стратешкиот Змиски остров во Црното Море. после жестоките напади на Украинската војска со најновото американско оружје. Ова го соопштија истовремено и Украина и Русија. Москва […]

БАЈДЕН: Путин го наруши мирот во Европа, сега ние стапуваме на сцена

Претседателот на САД, Џо Бајден најави ново распоредување на војници од Америка во Европа. -Путин го наруши мирот во Европа. САД и нашите сојузници ќе делуваат на сцена, докажувајќи им […]

ОТКРИЕН разговорот МАКРОН – ПУТИН, го оговараат БАЈДЕН зад грб

Францускиот државен ТВ канал Франс 2 емитуваше документарен филм во кој се прикажува таен разговор меѓу рускиот претседател Владимир Путин и Емануел Макрон, претседателот на Франција, четири дена пред руската […]

СУЛТАНОТ го свитка опавчето, има да слуша или на клоци од НАТО

Турција го поддржа членството на Финска и Шведска во НАТО, соопшти кабинетот на финскиот претседател Саули Ниинисто, а во меѓувреме истата изјава дојде и од НАТО. Министрите за надворешни работи […]

КЛАСИКА ИДИОТ: НАТО оружјето ќе ја продолжело војната, па токму тоа сака западот

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров тврди дека оружјето што западните земји ѝ го испраќаат на Украина само ќе ја продолжат војната во таа земја. „Колку повеќе оружје Западот […]

АМЕРИКАНСКИ ПРЕДЛОГ: Бајден го запира бугарското изживување врз МАКЕДОНИЈА

Во клучни моменти, пред домашните предавници и меѓународни егзекуроти да ја уништат македонската државност, преку американскиот аналитичар Едвард Џозеф пристигна и американскиот предлог за решавање на македонско – бугарскиот спор. […]

ЗАСТРАШУВАЧКО ВИДЕО: Американските системи M270 MLRS и M142 HIMARS пристигнаа во Украина

САД влегуваат во најсериозната операција за целосно оспособување на украинската армија да располага и користи американско оружје од најсофтицираните варијанти, како што се системите M270 MLRS and M142 HIMARS. Покрај […]

АМЕРИКАНЦИТЕ на Украина ѝ дадоа повеќе противтенк системи, отколку тенкови на светот

Американскиот генерал Марк Мили, првиот човек на американската војска, рече дека ракетните фрлачи со повеќе цевки од типот Химарс, заедно со муницијата и обучените украински посади, ќе бидат префрлени во […]

КИНЕЗИТЕ откриле ВОНЗЕМЈАНИ, сите им се смеат

Тим кинески научници кои ги анализирале далечните егзопланети во потрага по знаци на живот, велат дека пронашле „сомнителни сигнали“ кои можат да укажат на вонземска цивилизација, се вели во извештајот […]

ШОКАНТНА ВЕСТ: Се огласи љубовницата…

По шокантната вест дека Пике и Шакира се разделуваат, се огласила девојката која тврди дека била љубовница на фудбалерот… Познатиот пар, пејачката Шакира и фудбалерот Жерар Пике, вчера потврдија дека […]