ЖАЛНА Бугарија се скара и со Албанија, дали и Албанците се Бугари?

После изјавите на албанскиот премиер Еди Рама во врска со бугарските глупости во Советот на Европа, секако по навика се огласи болшевичкото МНР на Бугарија со нормално болшевичка реакција. Во […]

(Видео во живо): Таче, Рама и Вучиќ со заедничка изјава, отфрлен францускиот предлог

Во моментов во живо се одвива заедничката изјава во Брисел на српскиот претседател Александар Вучиќ, Димитар Ковачевски и Еди Рама. Ковачевски истакна дека 21 година чекаме за преговори со ЕУ, […]

КОВАЧЕВ загрижен за ЌЕБАПО од Битола

Бугарскиот европратеник Андреј Ковачев загрижен дека бугарскиот премиер Кирил Петков лобирал за промена на ставот на Бугарија меѓу бугарските пратеници и не бил согласен со Рамковниот став и Декларацијата на […]

БУГАРИЈА официјално со потера за БОГОЈЕСКИ

Политичкиот активист Петар Богојески минатата недела бил задржуван на грчките гранични премини, бидејќи, како што го известиле грчките службеници, во системот на ЕУ имало распишано потерница против него од страна […]

ИЗГУБЕНА ЧЕСТИТКА: Виновна е Македонија зошто не била министер

Бугарскиот премиер Кирил Петков испрати предлог со кој практично целосно се ревидира Рамковната позиција донесена од Народното собрание и Владата на Бугарија, но тој беше одбиен од МНР, рече шефицата […]

ВУЧИЌ СО ЗАКАНА: ФК ЗВЕЗДА И ПАРТИЗАН ЌЕ ОДАТ ВО СТЕЧАЈ

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ денеска изјави дека даночните долгови на фудбалските клубови Партизан и Црвена Звезда се големи, но дека ќе мора да си ги платат обврските или „ќе […]

СЛАВИ ЧАЛГИЈАТА тврди дека КИРО признал МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК

Претседателот на бугарската партија „Има таков народ“, Слави Трифонов денеска со нов статус го нападна бугарскиот премиер, Кирил Петков. Петков му ветил на еврокомесарот Оливер Вархеји дека ќе го тргне […]

ЧИЕ НЕБО ЌЕ СЕ ОТВОРИ: Црна Гора, Македонија и Бугарија МУ ЗАБРАНИЈА прелет на Лавров до Белград

Црна Гора, Северна Македонија и Бугарија го забранија прелетувањето на авионот со рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров за утре да го посети Белград, потврдија за Данас извори од […]

БУГАРСКИ ПАНАЃУР: “Клубот” Ванчо Михајлов направен за да биде опожарен!

Петар Богојески за опожарениот клуб Ванчо Михајлов со поразлична  објава на Фејсбук: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=553279116169363&id=100044618371017 ОПОЖАРЕН бил “клубот” Ванчо Михајлов😂 Па тој беше направен за да биде опожарен… во клучен момент, за […]