MКОНЦЕПТ со поддршка за АНТИКОРУПЦИСКАТА акција на САД

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ од партијата Македонски Концепт, го пренесуваме во целост: 05 ДЕКЕМВРИ 2022 ГОДИНА МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ СО ПОДДРШКА НА ИНИЦИЈАТИВАТА НА САД ЗА БОРБА СО КРИМИНАЛ И КОРУПЦИЈА ВО […]

АНЏЕЛА се зафати, СДСМ и ДУИ во шах мат позиција

Сите кои прават притисок, закани или корумптивни зделки во македонското судство, да бидат повикани на одговорност, за ТВ 24, порачува американската амбасадорка во земјата, Анџела Агелер. На прашањето како го […]

ОЛИВЕР се пофали, цела година со 20.000 полицајци запленил дури 1.5 кг дрога

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски на неговиот фејсбук профил се пафали со неверојатни резултати во борбата против нелегалната трговија со дрога. Според Спасовски, попусти сите му забележуваат на напливот […]

БУГАРИТЕ две червени ги заменија со 50 евра, тврди ХОЛАНДИЈА

Ќе бараме од нашите партнери во Холандија докази дека бугарската граница со Турција може да се помине „со банкнота од 50 евра“, напиша на Твитер главниот бугарски обвинител Иван Гешев. […]

ХАЈРЕДИНИ му одржа лекција на Османи

Поранешниот министер за финансии Џевдет Хајредини му одржа лекција на Бујар Османи во врска неговата изјава дека Македонија ќе биде пример како се расчистува со корупцијата. Хајредини на социјалната мрежа […]

(Видео) ВОНРЕДНИ ВЕСТИ: Русија поразена, се повлекува кон КРИМ

Борците на специјалната единица „Карлсон“ го подигнаа украинското знаме на левиот брег на регионот Херсон. Ова е објавено на страницата на специјалната единица, пренесува Укринформ. Знамето на Украина беше закачено […]

ПEPСИJKИTЕ ги фрлија БУPKИTE, пpoпаѓа иcлaмиcтичkиoт peжим вo ИPAН

По неколкумесечните протести во кои загинаа повеќе од 300 луѓе, Иран одлучи да попушти и да ја укине „моралната полиција“, исламистичка верска полиција за наметнување на режимот. „Моралната полиција нема […]

НАЈЧЕСКА со поддршка за ГРАЃАНСКИ УСТАВ, му даде воспитна на Адеми

По повикот на пратеникот Арбер Адеми од ДУИ, Бугарите да влезат во Уставот што побрзо, професорката Мирјана Најчевска даде контрапредлог: „Според пратеникот Арбер Адеми: „Република Северна Македонија нема да има […]

ДЕНЕС ОДБЕЛЕЖУВАМЕ Воведение на Пресвета БОГОРОДИЦА – Пречиста

Еден од најголемите празници посветени на мајката Божја, Воведение на Пресвета Богородица, православната црква МПЦ – ОА го одбележува токму денес. Овој ден во календарот е обележан со црвено и […]

СРПСКА ГНИДА со напад кон МАКЕДОНЦИТЕ, создадени биле од ТИТО

Локален функционер на Народна странка на Србија на Вук Јеремиќ упатува навредливи пораки до Македонците. Извесен Бојан Лазиќ од локалниот клуб на Народната странка во белградската општина Раковица врз основа […]