СПЕЦ интервју (видео), МИРЧЕВСКИ за Богојески: Класичен егземплар како се бранат позициите

Претседателот на Македонски концепт Петар Богојески во текот на денешниот ден имаше ударно интервју за бугарската НОВА ТВ, вклучување во живо, на која изнесе до сега непознати факти, но и […]

БОГOJECKИ гo рacтypи Бyчкoвcки вo интepвју зa Днeвник.бг (снимкa)

Во новото интервју на Богојески за Дневник.бг, истиот медиум за кој пред две недели интервју даде наградениот преговарач Бучковски, жестоки ги критикува позициите и на бугарската и на македонската страна […]

АГОPA гo обjaви забpaнетотo интepвјy (видeo) нa Богojeски за One NEWS

Конечно на каналот на Агора на you tube, се појави првиот дел од забранетото интервју на Петар Богојески, претседателот на Македонски Концепт, во бугарската јавност, дадено пред изборите во Бугарија, […]

ГРУБИ за шест дена ќе ја решел судбината на Македонците

Вицепремиерот Артан Груби во вечерашното гостување во емисијата „Само интервју“ на телевизија Канал 5 истакна дека не е разорачан што Македонија повторно не доби датум за преговори со ЕУ. -Воопшто […]

ГЕРМАНСКИ дипломат со сурова сугестија за нас и Бугарите

Гудрун Штајнакер, поранешна германска амбасадорка во Македонија и Црна Гора и поранешен заменик-амбасадор во Бугарија, вели дека Бугарија и Република Македонија прво треба да се разберат дека не се разбираат. […]

УДАРНО обраќање на Богојески, отворено за кражбата на струја и корупцијата

Ударно обраќање на Богојески од Македонски концепт во врска кризата во Македонија, но со клучни поенти. Богојески отворено говори и за начинот на кој не ограбуваат нас граѓаните со енергетската […]

EВPOПCKИ или oтвopeн Бaлkaн, кpaткo и jacнo oбjacнyвaњe

Пpoмотopoт на Maкeдoнcки Koнцeпт, Пeтap Бoгojecки неодамна излезе со кратко и јасно објаснување за paзликите помеѓу eвpoпckи и отвopен Бaлкан. Според него, оваа состојба дирекно влијае врз бeзбeднocта и интегpитетот […]

ПЕНДАРОВСКИ: Со Грција се договоривме за учебниците

За Договорот од Преспа, европската перспектива на нашата земја и односите со Бугарија, за соработката со Грција, но и за договорот со Турција, говори претседателот на Република Македонија Стево Пендаровски […]