Александар Стојкоски продолжува со РЕАЛИЗАЦИЈА НА НИЗА ПРОЕКТИ поврзани со спортот и младите

Општина Ѓорче Петров започна со изградба на ново фудбалско игралиште во дворот на ООУ „Димитар Поп Георгиев – Беровски“, коешто ќе биде со нова подлога од вештачка трева и со […]

Честитки за нашите тенисерки, попладнево ја победија Грузија

Македонската женска тениска репрезентација ја совлада попладнево Грузија со 2-1 и утре ќе се соочи со Израел во дуелот за пласман на четвртото место во рамки на Втора Евроафриканска зона […]

МВР: Новинарот кој нападнал припадници на ЕБР бил ВООРУЖЕН!

Денеска ( 07.04.2024) околу 17 часот на фудбалскиот стадион во с. Средно Коњари за време на фудбалскиот натпревар помеѓу ФК “БВК Коњаре” и ФК “Куманово”, на дваесетина минути пред крајот […]

КАЛИН македонската гордост, втор на турнирот во ТУНИС

Најталентираниот македонски тенисер, Калин Ивановски, немаше сили за да дојде до триумф на турнирот М15 Монастир во Тунис, заврши на второ место. И покрај тоа што имаше брилијантен настап, сепак […]

МАКЕДОНЕЦОТ го потепа БУГАРИНОТ 3-0, европски шампион

Македонија има причина за радост, пред се поради беспрекорните успеси на нашите спортисти. Македонија има синови со кои може да се гордее! Иако од власта нема честитки, бидејќи спортистот не […]

ПОГЛЕДНЕТЕ ВИДЕО со сите победи на МАКЕДОНСКИОТ воин Даниел Стефановски

Даниел Стефановски или попознат како “Македонскиот воин” е официјален светски шампион во Суперкомбат во К1 категорија. Тој буквално е незапирлив во светските бокс арени, поразувајќи ги сите можни конкуренти од […]

БОМБА на „Камп ноу“: Еве кога Меси се враќа ДОМА

Ова е моментно ударна вест во Шпанија! Аргентинскиот напаѓач Лионел Меси од следната сезона повторно ќе игра за Барселона. Како што пренесува „Мундо Депортиво“, Каталонците постигнале договор со својата легенда, […]

ФАКТ: Двајца МАКЕДОНЦИ ја поразија МАКЕДОНИЈА во Скопје

Двајца Македонци ја поразија Македонија на фудбалскиот натпревар меѓу Македонија и Бугарија во Скопје. И двајцата родени во Пиринска Македонија. Без да го оспоруваме нивното национално чувство, тие одлично знаат […]

БУГАРИЈА е виновна за МАКЕДОНСКАТА навивачка РЕАКЦИЈА, смета Богојески

Лидерот на Македонски Концепт, Петар Богојески силно ја осудува бугарската акција против Македонија, што предизвикува македонска реакција, која ја смета за оправдана. Тој на неговата официјална фан страна објави: „НАВИВАЧИ […]