КАЛИН македонската гордост, втор на турнирот во ТУНИС

Најталентираниот македонски тенисер, Калин Ивановски, немаше сили за да дојде до триумф на турнирот М15 Монастир во Тунис, заврши на второ место. И покрај тоа што имаше брилијантен настап, сепак […]

МАКЕДОНЕЦОТ го потепа БУГАРИНОТ 3-0, европски шампион

Македонија има причина за радост, пред се поради беспрекорните успеси на нашите спортисти. Македонија има синови со кои може да се гордее! Иако од власта нема честитки, бидејќи спортистот не […]

ПОГЛЕДНЕТЕ ВИДЕО со сите победи на МАКЕДОНСКИОТ воин Даниел Стефановски

Даниел Стефановски или попознат како “Македонскиот воин” е официјален светски шампион во Суперкомбат во К1 категорија. Тој буквално е незапирлив во светските бокс арени, поразувајќи ги сите можни конкуренти од […]

БОМБА на „Камп ноу“: Еве кога Меси се враќа ДОМА

Ова е моментно ударна вест во Шпанија! Аргентинскиот напаѓач Лионел Меси од следната сезона повторно ќе игра за Барселона. Како што пренесува „Мундо Депортиво“, Каталонците постигнале договор со својата легенда, […]

ФАКТ: Двајца МАКЕДОНЦИ ја поразија МАКЕДОНИЈА во Скопје

Двајца Македонци ја поразија Македонија на фудбалскиот натпревар меѓу Македонија и Бугарија во Скопје. И двајцата родени во Пиринска Македонија. Без да го оспоруваме нивното национално чувство, тие одлично знаат […]

БУГАРИЈА е виновна за МАКЕДОНСКАТА навивачка РЕАКЦИЈА, смета Богојески

Лидерот на Македонски Концепт, Петар Богојески силно ја осудува бугарската акција против Македонија, што предизвикува македонска реакција, која ја смета за оправдана. Тој на неговата официјална фан страна објави: „НАВИВАЧИ […]

МАКЕДОНЕЦОТ ГОГО, боксерот кој ги растури Американците

МАКЕДОНЕЦОТ СЛАВЕВСКИ ПРОДОЛЖУВА ДА ГИ УНИШТУВА ПРОТИВНИЦИТЕ ВО БОРБИТЕ БЕЗ РАКАВИЦИ ГОРЈАН ГОГО СЛАВЕВСКИ ја запиша ТРЕТАТА ПОБЕДА во БКФЦ (борби без ракавици). Тој утринава во Монтана, САД го совлада […]

ИДИОТИ на сред Скопје, ставиле „Северна“ на место МКД

На сите спортски натпревари каде настапуваат македонски репрезентации, на семафорите за резултати Македонија стои како МК или МКД. Тоа е случај дури и кога Македонија игра со Грција, но за […]

КАЛИН ИВАНОВСКИ СО ДВОЈНА ПОБЕДА ДО ПОЛУФИНАЛЕ ВО ТУНИС!!

Македонскиот тенисер Калин Ивановски оваа недела настапува на фјучрс турнирот во Тунис. Временските услови го прекинаа вчерашниот натпревар од второто коло, па така денес Калин требаше да го доигра и […]

ВУЧИЌ СО ЗАКАНА: ФК ЗВЕЗДА И ПАРТИЗАН ЌЕ ОДАТ ВО СТЕЧАЈ

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ денеска изјави дека даночните долгови на фудбалските клубови Партизан и Црвена Звезда се големи, но дека ќе мора да си ги платат обврските или „ќе […]