ЕКСКЛУЗИВНО : целосно видео како рускиот Ми-35М денеска беше соборен од Стингер!

ЕКСКЛУЗИВНО, целосно видео како рускиот Ми-35М денеска беше соборен од Стингер. Погледнете! ЭКСКЛЮЗИВ, полное видео того, как сегодня Stinger'ом сбили российский Ми-35М Два российских вертолёта работали по нашим позициям, но […]

КИНЕЗИТЕ откриле ВОНЗЕМЈАНИ, сите им се смеат

Тим кинески научници кои ги анализирале далечните егзопланети во потрага по знаци на живот, велат дека пронашле „сомнителни сигнали“ кои можат да укажат на вонземска цивилизација, се вели во извештајот […]

(Видео) АМЕРИКАНЦИТЕ потврдија, рускиот систем Солнцепек се покака во Украина

Тешкиот ракетен фрлач со повеќе цевки ТОС-1А „Солнцепек“ е препознаен како еден од најсмртоносните вооружени системи во светот – за неколку минути може да ја спржи човечката и воената опрема […]

ПОГЛЕДНЕТЕ во суперсоничниот авион на претседателот Бајден

Минатата година во септември можевме да слушнеме гласини од сите страни дека новата генерација американски претседателски авиони ќе бидат суперсонични, последна генерација и збор на аеротехнологијата во светот. Дирекцијата за […]

(ВИДЕО) НАСА се подготвува за мисијата „Артемис“ на Месечината

Огромната ракета и вселенското летало Орион конечно излегоа од нивните хангари и се издигнаа на своето место во вселенскиот центар Кенеди на НАСА во Флорида. Најмоќната ракета што НАСА некогаш […]

ЗАСТРАШУВАЧКИ: Ова е најновиот американски воен транспорт

Армијата на САД целосно ја унапреди можноста за користење на Rotocraft технологија. Додека ја читате оваа статија, Армијата на САД веќе експериментира со низа нови технологии на ротор, ставајќи ги […]

ТЕХНОНОВИТЕТ: Електронска тетоважа

Милионерот, инвеститор и филантроп Бил Гејтс со текот на времето стана еден вид „техногуру“ на новата технолошка реалност. Па така, соосновачот на „Мајкрософт“ неодамна предвиде дека наскоро ќе пристигне технологија […]

НОВИОТ АМЕРИКАНСКИ ТЕНК, здив да ти сопре

Секоја година гледаме се повеќе и повеќе феноменални воени возила кои се произведуваат од водечките светски суперсили. Иако реално за нивното постоење би можеле да дознаеме долго откако ќе бидат […]

Како војната во Украина ќе влијае на АВТОМОБИЛСКАТА ИНДУСТРИЈА?

Сегашната криза на автомобилскиот пазар би можела да се продлабочи со конфликтот во Украина, пред се поради суровините потребни за производство на микрочипови и санкциите што многу земји и ги […]

РАКЕТКО направи ракета што стига до Америка

Северна Кореја потврди дека тестирала „балистичката ракета со среден дострел Хвасонг-12“, објави државната новинска агенција КЦНА. Ова е првпат од 2017 година да биде лансиран проектил со таа големина. Лансирањето првпат беше […]