Поради ДЕФИЦИТ НА МАЖИ во РУСИЈА, ПУТИН ќе МОБИЛИЗИРА 300.000 ЖЕНИ

Путин планира да мобилизира два милиони луѓе? Поранешниот професор тврди дека во војна ќе одат и 300.000 жени. Рускиот претседател Владимир Путин наскоро може да мобилизира уште два милиони војници, […]

УЖАСНА ВЕСТ: „ТАЛЕНТИТЕ“ ОД ВЛАСТА ШТЕДАТ НА ЛИЦАТА СО ПОПРЕЧЕНОСТ

Вкупно 23 барања за остварување на правото на надоместок за попреченост биле одбиени во 10 центри за социјална работа во државава поради условот навршени 65 години што го предвидува член […]

Агенција за наркотици на ЕУ: Од 2019 до 2022 зголемени се активности на КРИМИНАЛНИ ГРУПИ и трговија со ДРОГА во Македонија

КРИМИНАЛНИ мрежи во Западен Балкан станаа клучни и на регионалниот пазар на дрога и на Европската унија, се вели во извештајот објавен денеска од Агенцијата за наркотици на ЕУ (EMCDDA). […]

ДАНЕЛА РАСПАЛИ ПО КОВАЧЕВСКИ – Еве што му порача

По најавата дека ќе ѝ бидат одземени ингеренциите за реконструкција на Универзалната сала и предадени на Министерството за култура, и изјавата на Премиерот Ковачевски дека Владата ја разгледува можноста да […]

ДОБРО УТРО со АМАТЕРКАТА и ДРАМАТИЧНАТА ИРОНИЈА на ЗИКОВ

пишyвa д-p. Aмaтepкaтa, вoнpeдeн пpoфecop нa eдeн фaкултет САКАМ ДА БИДАМ…ДА БИДАМ БРЕГОВИЌ! Обично, кога луѓето се инспирирани лесно ги преминуваат границите, доживуваат нови искуства и прават необични и големи […]

СКАНДАЛ: ОБЈАВЕНА СМЕТКАТА за вечера од 19 МИЛИОНИ денари, но Маричиќ не бил гостин

Вечера од 19 МИЛИОНИ ДИНАРИ: Шефот на ресторанот ЈА ОБЈАВИ СМЕТКАТА НА  ГОСТИТЕ, а луѓето кога видоа ШТО ЈАДЕ И ПИЈАТ, им се смачи од се! Луѓето биле целосно шокирани […]

Што предвидува прочуениот руски астролог Глоба за 2023: За војната, за инфлацијата, за новите болести…

Благодарение на професионалната астрологија, човештвото има способност да ја предвиди веројатноста за одредени значајни идни настани. Многумина сега ги интересира точниот хороскоп за 2023 година, особено кога е во прашање […]

(Фото) Еве како ќе изгледа човекот во 3.000-та година: Страв да ве фати! Раце како канџи, смален мозок, грбав…

Ја викаат Мајнди. Нејзиниот изглед, создаден на компјутерот во 3D, сугерира на вонземско суштество. Ерата на Мајнди е малку подалечна – според истражувачите кои ја „создале“, ќе живее за околу […]

ВИДЕО: На 12 години магистрираше квантна физика: Има само една желба – да ги направи луѓето бесмртни

Има само 12 години и се смета за гениј. Лоран Симонс од Остенде на северот на Белгија магистрираше квантна физика за само шест месеци, објави дневниот весник „Het Laatste Nieuvs“. […]

ШОКАНТНО ВИДЕО: Моментот кога мостот во Гуџарат се руши како да е играчка, а луѓето ги проголтува провалијата

230-метарскиот висечки мост во Гуџарат, Индија, беше преполн со туристи за свеченостите Дивали и Чат Пуџа кога се урна во неделата вечерта. Луѓето кои беа на мостот паднаа во реката. […]