„Ќе гласам затоа што дефинитивно НЕ Е ДО НИВ, ДО МЕНЕ Е “ – Моќна порака која ќе патува низ Македонија

„Не вреди да гласаш“, „Нема ништо да се смени“, „Еден глас ништо не менува“, „Сѐ ќе биде исто“… И така до недоглед, може да се набројуваат изговори кои нѐ делат […]

(Видео) Виртуозот Трпчески со музички поздрав од САД: Горд сум што сум дел од македонскиот тим за Јуниорскиот Евросонг!

Песната „Животот е пред мене“ која ја пеат Лара, ќерката на Трпчевски Јован и Ирина ќе нѐ претставува на сцената во Ереван Ерменија на 11 декември годинава. Автор на песната […]

(ФОТО) Дали ѝ требаше? Нина Бадриќ сосема го трансформираше лицето во желба да изгледа помлада!

Пејачката објави фотографии од Италија на кои се гледа голема промена на нејзиното лице, а обожавателите искажаа различни мислења, но голем дел од нив се воодушевени. Нина Бадриќ објави фотографии […]

(ФОТО) Лепа Брена од терасата на нејзината куќа од милион евра во Мајами има поглед кој вреди барем уште толку!

Поранешната и сегашна ѕвезда на поп фолкот од регионот, Лепа Брена и тенисерот Боба Живојиновиќ, победник на Грен слем УС Опен во 1986 година, покрај вилата на Бежанијска коса (Нов […]

Маск го презеде Твитер и го враќа ДОНАЛД ТРАМП на мрежата! ЕВЕ ОД КОГА пак ќе ги читаме ставовите на Трамп!

Илон Маск конечно ја презеде социјалната мрежа Твитер и веднаш почна да отпушта луѓе. Меѓу отпуштените се и извршниот директор на Твитер, Параг Агравал, финансискиот директор Нед Сегал и шефот […]

(ВИДЕО) ОВАА песна направила хаос од самоубиства во СФРЈ, ТИТО ЈА ЗАБРАНИЛ!

Песната, која Тито ја забрани по голем број самоубиства, се вика „Моите бели дробови се болни“ и се смета за една од најтажните песни што некогаш биле напишани на јазиците […]

(ФОТО) „Ако ова е Бата Живојиновиќ, јас сум ќерка на Мерилин Монро“ – ГОРИ Твитер од лоши коментари за споменикот на славниот глумец

Големиот југословенски глумец Велимир Бата Живојиновиќ доби споменик во Сопот, но корисниците на социјалните мрежи не се задоволни од тоа како е претставен легендарниот Валтер. Делото на скулпторот Ранко Ѓанковиќ […]

(ФОТО) Тамара ги напрчи новите силиконски усни, коментарите поделени!

И требало или не, пејачката Тамара Тодевска ги дотера усните со интервенција, па сега изгледаат доста поголеми. Фотографиите осамнаа на нејзиниот Инстаграм профил во „стори“ објави, а фановите делат комплименти…Сепк, […]

(ФОТО) Како изгледа сестрата на кралицата Камила? Ќе се изненадите, но зошто ја крие?!

Никогаш не ја покажува ниту спомнува во јавноста, па многумина се прашуваат зошто новата кралица Камила, сопругата на кралот Чарлс Трети, ја крие својата сестра? Камила е најстарото дете во […]

(ФОТО) Починала на 44 години, никогаш не ја преболел: Големата ЉУБОВ на Џеј, инспирација за „Недеља“

Популарниот пејач Џеј Рамадановски долго време бил вљубен во Дубравка, и никогаш не ја преболел, а за неа напишал бројни хитови. Пејачот Џеј Рамадановски, кој почина на 56-годишна возраст во […]