Синот на Анџелина и Бред украден од семејството?!

Се снима документарен филм кој ги покажува потенцијалните неетички методи користени при посвојување деца од Камбоџа, и вклучува истражување дали синот на Анџелина Џоли (46) и Бред Пит, Мадок (19) […]

Со колку поени помина Ким Кардашијан на правосуден испит?

Блиску, но без поминување на прагот за полагање на правосудниот испит за Ким Кардашијан. На видео објавено во средата од шоуто на нејзиното семејство „Во тек со Кардашијанс“, таа им […]

Новата „девојка“ на Грашо откри каков е нивниот однос

Во медиумите одекна дека една од најомилените музички двојки, Петар Грашо и Данијела Мартиновиќ ја раскинале својата емотивна врска по 24 години заеднички живот. Само неколку дена подоцна словенечките медиуми […]

Затворен угостителски објект во Тетово, приведена сопственичката

Затворен угостителски објект во Тетово, приведена сопственичката

Компанијата „Фајзер“ пронајде лек против ковид-19

Компанијата „Фајзер“, една од производителите на вакцина против ковид-19, соопшти дека до крајот на мај годинава ќе ја заврши првата фаза од клиничките испитувања и до есен ќе ги има […]

Укината забрана за движење на неколку патни правци во Македонија

Од 8.20 часот е укината забраната за сообраќај за тешки товарни возила на планинскиот премин Ѓавато и на патниот правец Струга – Граничен премин Ќафасан, а од 8:30 часот се […]

Заев: Пристигнува пролетта и сериозна реформа на СДСМ

За првпат во тридецениското постоење на плурализмот во нашава земја, токму членовите на СДСМ испишаа историја практикувајќи највисоко ниво на внатрепартиска демократија, истакна претседателот на СДСМ, Зоран Заев, кој беше […]

Продолжува полицискиот час, ќе се утврдува дали се потребни дополнителни мерки

Полицискиот час од 22 до 5 часот, кој истекуваше денеска, ќе продолжи да важи. Комисијата за заразни болести следните денови, согласно епидемиолошките анализи ќе утврди дали се потребни дополнителни рестриктивни […]