ДОБРО УТРО СО АМАТЕРКАТА И КАРАВАНОТ НА ТАЧЕ ЗА БУГАРИ ВО УСТАВ

пишyвa д-p. Aмaтepкaтa, вoнpeдeн пpoфecop нa eдeн фaкултет ГОЛЕМИТЕ ПАРТИИ – СИЛНО И ОДЛУЧНО ЗА БУГАРИ ВО УСТАВ Врвните странски и домашни експерти се чини дека веќе немаат ништо убаво […]

ВИДЕО: На 12 години магистрираше квантна физика: Има само една желба – да ги направи луѓето бесмртни

Има само 12 години и се смета за гениј. Лоран Симонс од Остенде на северот на Белгија магистрираше квантна физика за само шест месеци, објави дневниот весник „Het Laatste Nieuvs“. […]

(ФОТО) „Стајлинг прочка 2023“: Антониа Гиговска ги заборави гаќите во емисија мислејќи како ѝ стои миничот!

Откако во октомври заврши љубовната бајка помеѓу пејачката Антониа Гиговска и нејзиното момче Иван Јованов, фронтменот на групата „Либеро бенд“, младата пејачка често се појавува по медиумите, а уште почесто шокира со модните комбинации […]

БЕРЛУСКОНИ и ПУТИН пак се зближија! Старите другари си разменуваат подароци, Путин му испратил ВОТКА за роденденот!

За роденденот кој Берлускони го славеше на 29 септември и наполни 86 години, Владимир Путин му испратил 20 шишиња вотка и веќе е познато, во екот на војната со Украина, […]

ДОБРО УТРО СО АМАТЕРКАТА со ГОЛЕМИТЕ ПАРТИИ и нивните „СЕИР МЕДИУМИ“

ГОЛЕМИТЕ ПАРТИИ ВО ПОЛИТИЧКО ПАРТИСКА НЕДИСТАНЦА ОД МЕДИУМИТЕ пишyвa д-p. Aмaтepкaтa, вoнpeдeн пpoфecop нa eдeн фaкултет Јавноста има право да биде информирана точно и објективно.Читателот или слушателот треба да има […]

БУГАРИ ВМЕШАНИ ВО ЕКСПЛОЗИЈАТА НА КРИМСКИОТ МОСТ? Тврдењата кренаа прашина, експлозивот во камионот бил спакуван во Бугарија!

Не стивнуваат реакциите за уништувањето на кримскиот мост што ги поврзува Русија и Крим. Мостот беше кренат во воздух во саботата рано наутро. Половина од патниот дел од мостот беше […]

ПОЧЕТОК НА КРАЈОТ на ПУТИН – најблиските соработници МУ ВРТАТ ГРБ!

СОРАБОТНИЦИТЕ НА ПУТИН СО ПРВИ КРИТИКИ ЗА МОБИЛИЗАЦИЈАТА Велат, регрутирани се мажи кои не се квалификувани за војска, тоа е неприфатливо! Лидерите на двата дома на рускиот парламент изразија загриженост […]

ШТО СЕ СЛУЧУВА?! ИСКЛУЧЕН РЕАКТОР во нуклеарната централа Запорожје

Ги видов главните работи што требаше да ги видам, изјави генералниот директор на Меѓународната агенција за атомска енергија (МААЕ) Рафаел Гроси по пристигнувањето денеска во нуклеарната централа Запорожје во југоисточна […]

ВИДЕО: ТЕПАЧКА НА АВТОПАТ-Ги оставија автомобилите, па почнаа да се бркаат

Неколку момчиња синоќа се истепале на автопат во Црна Гора во близина на наплатната рампа кај Матешево. На социјалните мрежи беше објавена снимка на која може да се забележи како […]

ШОК детаљи од протоколот кој го објавија Бугарите: Македонија не смее да гради историја на антифашистичкото минато, a бугарски историчари ќе ги пишуваат учебниците по историја

Македонските власти се уште не го објавија протоколот за преговарање со бугарските власти. Но, дојдовме до оригиналниот документ на бугарски јазик во кој се откриваат шок детаљи од протоколот. Првиот […]