„Ќе гласам затоа што дефинитивно НЕ Е ДО НИВ, ДО МЕНЕ Е “ – Моќна порака која ќе патува низ Македонија

„Не вреди да гласаш“, „Нема ништо да се смени“, „Еден глас ништо не менува“, „Сѐ ќе биде исто“… И така до недоглед, може да се набројуваат изговори кои нѐ делат […]

(ВИДЕО) Нашиот Мики Секуловски растури со комитската „Ја излези Ѓурѓо“ на најгледаното музичко шоу на Балканот

Велешанецот Мики Секуловски кој оваа година се натпреварува во најгледаното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ имаше уште еден одличен настап. Тој направи спектакл на сцената, а од жирито доби максимален […]

СКАНДАЛ: „Синот“ на ПУТИН се омажи со дечкото на БАХАМИ

Данил Соловјов, познат како „синот на Путин“, се ожени за својот дечко на Бахамите. Тој е биолошки син на путиновиот најблизок соработник и пропагандист на Кремљ, Владимир Соловјов. Сега се […]

НАЈНОВО: Хрватите всушност се БУГАРИ

Потеклото на Хрватите, слично како она на Бугарите е предмет на низа научни спорови, но денес бугарските научници од болшевичката вила Бојана конечно открија дека тие се просто Бугари. Бугарија […]

(Документи) БИЛА ЈАКА КОМУЊАРКА, ја вработиле на две места во ВЛАДА

Некои луѓе, како јакава комуњарка, едноставно имаат повеќе среќа од другите. Таа била толку јака во комуната, што и лупнале две работни места во Влада, во ист ден. Ама јака […]

АЛБАНКИТЕ полуголи со КРСТОВИ, исламистите ги нападнаа

Дуа Липа и Рита Ора се албански пејачки, домородци од Косово и Метохија, а двете кариерите ги направија во Велика Британија и стекнаа светска популарност. Тие секогаш го истакнуваа своето […]

(Видеа) НАЈЛУДА НОЌ имаше Белград, буквално потонаа во САВА

Во Белград ноќеска, во текот на новогодипната прослава, од јака журка и дивеење на гостите, потона познатиот сплав Фристајлер. Притоа повредена е една довојка, на која помош и е укажана […]

СПЕЦИЈАЛЕН ПОЗДРАВ од Мијалков до Љупче Путеро

Министерот за земјоделие, во времето кога беше прв антикорупционер во владата, Љупчо Николовски – Путеро, изјави дека власта ќе конфискува имот над 30.000 евра, за кој нема доказ за потекло. […]

ЕЛКА во КИЕВ, во Скопје спречени РУСКИ РАКЕТИ и дронови

Официјални лица на Киев синоќа поставија елка во центарот на градот, со порака дека нема да дозволат Русија да го „украде“ Божиќ. Во понеделникот, беше поставена елката во срцето на […]