ВОНРЕДНИ ВЕСТИ: Миле повикан во ОЈО за дупката на плоштад

Откако беше притворен поранешниот градоначалник на Скопје Коце Трајановски поради сомневање дека дупката под фонтаната на Плоштадот Македонија е намерно подметната, односно оставена под површинскиот слој, со цел да предизвикува […]

МАКЕДОНИЈА одбележува КАЛЕјавление, за многу години!

Денес нашата држава Македонија одбележува празник КАЛЕјавление, кој се прославува како настан кога америчката амбасада во Скопје го соопшти својот став за преземањето на СЈО од страна на чесната и […]

СКАНДАЛ: ОБЈАВЕНА СМЕТКАТА за вечера од 19 МИЛИОНИ денари, но Маричиќ не бил гостин

Вечера од 19 МИЛИОНИ ДИНАРИ: Шефот на ресторанот ЈА ОБЈАВИ СМЕТКАТА НА  ГОСТИТЕ, а луѓето кога видоа ШТО ЈАДЕ И ПИЈАТ, им се смачи од се! Луѓето биле целосно шокирани […]

Што предвидува прочуениот руски астролог Глоба за 2023: За војната, за инфлацијата, за новите болести…

Благодарение на професионалната астрологија, човештвото има способност да ја предвиди веројатноста за одредени значајни идни настани. Многумина сега ги интересира точниот хороскоп за 2023 година, особено кога е во прашање […]

(ФОТО) Две славни убавици се венчаа: Мис Аргентина и Мис Порторико кажаа „да“ на штета на мажите!

„Да“ кажаа двете убавици на 28 октомври. Нивните имиња се Маријана Варела и Фабиола Валентин, првата е Мис Универзум Аргентина 2019, а втората Мис Гранд Порторико 2020 година. Двете мисици […]

(ВИДЕО) КОГА ЌЕ ГО ВИДЕТЕ ОВА, УШТЕ ПОВЕЌЕ ЌЕ ГО ЗАСАКАТЕ НОВАК: Видел баба како се мачи, па ВАКА ѝ помага!

Познато е дека Новак Ѓоковиќ е одличен тенисер, но тој од ден на ден докажува и колку е образован и колку е подготвен да им помогне на сите. Новак Ѓоковиќ […]

(ФОТО) ЦИА ве предизвикува со загатка: Пронајдете ги разликите на двете фотографии! Имате само 3 минути…

По повод Ноќта на вештерките, разузнавачката агенција ЦИА објави загатка на својот твитер-профил. Треба да се пронајдат разликите помеѓу двете фотографии кои се инспирирани од детали кои често се користат […]

(ФОТО) Грчка политичарка „жари и пали“ каде и да се појави, дали е моментно најзгодната политичарка во светот?

Ева Каили е родена на 26 октомври 1978 година во Солун, таа е политичарка на Панеленското социјалистичко движење (ПАСОК). Таткото на Ева, Александрос Каилис, е роден во Истанбул, а мајка […]

Маск го презеде Твитер и го враќа ДОНАЛД ТРАМП на мрежата! ЕВЕ ОД КОГА пак ќе ги читаме ставовите на Трамп!

Илон Маск конечно ја презеде социјалната мрежа Твитер и веднаш почна да отпушта луѓе. Меѓу отпуштените се и извршниот директор на Твитер, Параг Агравал, финансискиот директор Нед Сегал и шефот […]

Маск и светскиот шахист Гари Каспаров „се степаа“ на Твитер за ставови за Украина: „Немам ни куќа ни замок, кретену!“

Најбогатиот човек на светот Илон Маск го нарече идиот поранешниот светски шампион во шах Гари Каспаров поради неговиот став кон Украина. – Зошто луѓето кои седат во удобноста на своите […]