Ципрас до Мицотакис: До каде си со Преспански?

Откако Грција одлучи да и помогне на Бугарија во борбата за бришење на македонскиот идентитет и да ја запре имплементацијата на Преспански договор, реакциите се скоро незабелижителни. Единствена реакција пристигна […]

И „Северна“ не поминува, Грција ни даде ново име!

Во моментов премиерот Заев се обидува пред домашната јавност да покаже особена соработка со Грција и нивниот премиер Мицотакис. Изјавите на Заев и Димитров се цутат рози помеѓу Македонија и […]