ВИДЕО: СОБРАНИЕТО наликува на ДИВИОТ ЗАПАД и борбата меѓу колонизаторите и Индијанците!

„ПОРАНЕШНИОТ МИНИСТЕР ЗА ОБРАЗОВАНИЕ НА ДУИ И СДСМ НЕОБРАЗОВАНО ФИЗИЧКИ СЕ ПРЕСМЕТУВА СО КОЛЕГИ ПРАТЕНИЦИ, ДЕМОНСТРИРА НАСИЛИЕ. ВАКА СЕ ОДНЕСУВА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА КЕП! ПОНИЖУВАЊЕ, НАСИЛСТВО И НАВРЕДИ ВО СОБРАНИЕ! МАКЕДОНИЈА […]

ЛАМБЕ АЛАБАКОВСКИ со порака до јавноста, еве што кажа…

Македонскиот пејач Ламбе Алабаковски против кого се води постапка за палењето на вратата на бугарскиот клуб „Ванчо Михајлов“ во Битола, и’ се заблагодари на јавноста за поддршката. „Народе мој Ви благодарам […]

НАЈНОВИ ИНФОРМАЦИИ: Русија тврди дека до сега убиле 21 македонец!

Русија тврди дека 21 платеник од Македонија е убиен од почетокот на, како што ја нарекува, „специјалната воена операција во Украина. Руското Министерство за одбрана објави податоци според кои во […]

НАЈНОВА ВЕСТ: Од какви „ИНФИЛТРАТИ“ стравува ВМРО – ДПМНЕ?!

Повикуваме на масовен протест утре во 20 часот пред влада. Протест за промени, затоа што премногу е, стои во денешното партиско соопштение на ВМРО-ДПМНЕ околу утрешниот протест во Скопје. Според […]

ЕКСКЛУЗИВНО : целосно видео како рускиот Ми-35М денеска беше соборен од Стингер!

ЕКСКЛУЗИВНО, целосно видео како рускиот Ми-35М денеска беше соборен од Стингер. Погледнете! ЭКСКЛЮЗИВ, полное видео того, как сегодня Stinger'ом сбили российский Ми-35М Два российских вертолёта работали по нашим позициям, но […]

ВУЧИЌ СО ЗАКАНА: ФК ЗВЕЗДА И ПАРТИЗАН ЌЕ ОДАТ ВО СТЕЧАЈ

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ денеска изјави дека даночните долгови на фудбалските клубови Партизан и Црвена Звезда се големи, но дека ќе мора да си ги платат обврските или „ќе […]

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ ДОЦНА ВЕЧЕРВА: Бидете подготвени, еве што ќе се случува утре!

Времето утре ќе биде претпладне сончево со мала до умерена облачност, но во попладневните и вечерните часови ќе има развој на нестабилна облачност со локален пороен дожд, грмежи и засилен […]

ПЕНДАРОВСКИ : Брисел треба директно да ни каже – ова е нашиот план за вас!

Претседателот Стево Пендаровски вечерва се обрати на официјалната воведна сесија на високо ниво „Што после војната во Украина?“ на Преспа форум за дијалог, што од 16 до 18 јуни се […]

КАКОВ ЌЕ БИДЕ ОДГОВОРОТ НА БУЈАР ОСМАНИ ЗА ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ!?

Прво треба да видиме предлог усогласен од сите земји-членки и да дадеме одговор на нашата позиција на таквите предлози. Ние сме и во внатрешна координација, одговори министерот за надворешни работи […]