Поради ДЕФИЦИТ НА МАЖИ во РУСИЈА, ПУТИН ќе МОБИЛИЗИРА 300.000 ЖЕНИ

Путин планира да мобилизира два милиони луѓе? Поранешниот професор тврди дека во војна ќе одат и 300.000 жени. Рускиот претседател Владимир Путин наскоро може да мобилизира уште два милиони војници, […]

УЖАСНА ВЕСТ: „ТАЛЕНТИТЕ“ ОД ВЛАСТА ШТЕДАТ НА ЛИЦАТА СО ПОПРЕЧЕНОСТ

Вкупно 23 барања за остварување на правото на надоместок за попреченост биле одбиени во 10 центри за социјална работа во државава поради условот навршени 65 години што го предвидува член […]

Агенција за наркотици на ЕУ: Од 2019 до 2022 зголемени се активности на КРИМИНАЛНИ ГРУПИ и трговија со ДРОГА во Македонија

КРИМИНАЛНИ мрежи во Западен Балкан станаа клучни и на регионалниот пазар на дрога и на Европската унија, се вели во извештајот објавен денеска од Агенцијата за наркотици на ЕУ (EMCDDA). […]

ЗАГРИЖУВАЧКА ВЕСТ – Вечерва МОБИЛИЗИРАНА цела специјална полиција на КОСОВО

Цела специјална полиција на Косово вечерва е испратена на 4 локации, ситуацијата е на работ на конфликт, изјави српскиот претседател Александар Вучиќ. Тој предупреди дека од утре почнува тежок период […]

ПРЕГОВОРИТЕ ВО КОРИСТ НА КОСОВО – Курти од утре ќе казнува Срби

Полицијата на Косово (ПК) вечерва објави дека од вторник, 22 ноември, ќе почне да изрекува парични казни за лицата кои се движат во земјата со регистерски таблички издадени од Србија, […]

ДАНЕЛА РАСПАЛИ ПО КОВАЧЕВСКИ – Еве што му порача

По најавата дека ќе ѝ бидат одземени ингеренциите за реконструкција на Универзалната сала и предадени на Министерството за култура, и изјавата на Премиерот Ковачевски дека Владата ја разгледува можноста да […]

ВУЧИЌ со ЗАГРИЖУВАЧКА ИЗЈАВА од БРИСЕЛ: Пред нас се непреспиени ноќи и многу тешки денови

Српскиот претседател Александар Вучиќ рано утринава допатува во Брисел, каде што се сретна со високиот претставник за надворешни работи Жозеф Борел и со специјалниот претставник на ЕУ Мирослав Лајчак. Средбите […]

ДОБРО УТРО со АМАТЕРКАТА и ДРАМАТИЧНАТА ИРОНИЈА на ЗИКОВ

пишyвa д-p. Aмaтepкaтa, вoнpeдeн пpoфecop нa eдeн фaкултет САКАМ ДА БИДАМ…ДА БИДАМ БРЕГОВИЌ! Обично, кога луѓето се инспирирани лесно ги преминуваат границите, доживуваат нови искуства и прават необични и големи […]

Спречено УБИСТВО ВО КАФУЛЕ – УАПСЕН млад човек кој избоде постар гостин

Спречено убиство во кафуле во Крагуевац: Уапсен млад човек (24) кој избоде постар гостин На осомничениот му е одредена мерка притвор до 48 часа и со кривична пријава ќе биде […]

СКАНДАЛ: ОБЈАВЕНА СМЕТКАТА за вечера од 19 МИЛИОНИ денари, но Маричиќ не бил гостин

Вечера од 19 МИЛИОНИ ДИНАРИ: Шефот на ресторанот ЈА ОБЈАВИ СМЕТКАТА НА  ГОСТИТЕ, а луѓето кога видоа ШТО ЈАДЕ И ПИЈАТ, им се смачи од се! Луѓето биле целосно шокирани […]