Тест: Проверете дали ви недостасува витамин Д

Ако избегнувате сонце, страдате од алергии на млеко или следите строга веганска диета, може да бидете изложени на ризик од недостаток на витамин Д. Познат како сончев витамин, витаминот Д […]

ВЕСТИ ЗА РАНОБУДНИ: Откриена тајната за спречување на стареењето!

Првото отсликување на организмот на храната што ја внесуваме се гледа на нашата кожа. Иако се мисли дека козметиката и бројните препарати помагаат, поважно од тоа е како се храните. […]

БИДЕТЕ ВНИМАТЕЛНИ: Се појави нов сој со овие симптоми

Камелеонскиот коронавирус е во постојана промена, а додека ќе трае, нема убедливи и научно засновани прогнози. Деновиве, Светската здравствена организација (СЗО) предупредува на мутантната варијанта на ковид-19 или омикрон, наречена […]

ВЕСТИ ЗА РАНОБУДНИ: Промени во исхраната кои го продолжуваат животот

Еден доктор користејќи ја TikTok платформата сподели шест различни совети кои можат да ни помогнат да го продолжиме својот живот за цели 13 години благодарение на исхраната. Докторот Ентони Јун […]

ВЕСТИ ЗА РАНОБУДНИ: Вистината за кафето…

Според најновите научни истражувања, пиењето една или повеќе шолји кафе на ден може да биде поврзано со долгорочно намалување на ризикот од срцева слабост. Сепак, ова истражување не се однесува […]

КРАЛИЦАТА Елизабета Втора продолжува по старо

Британската кралица Елизабета Втора, на која лекарите и препорачаа да мирува најмалку две недели, е во многу добра форма, изјави денеска премиерот Борис Џонсон. Разговарав со неа и таа е […]