СРБИЈА СЕ ОБРУКА, стави агент на ПУТИН за нов директор на БИА

Назначувањето на Александар Вулин за директор на БИА е директно загрозување на националните интереси на Србија и ја доведува земјата на раб на изолација, вели за „Данас“ Чедомир Стојковиќ, адвокат […]

САМ СЕ ПРИЈАВИ, дали „шиткачот“ на пасоши застана на страната на Путин?

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски во обид да го покрие срамот со криминално шиткање на македонски пасоши на белосветски преваранти, вели дека не постои потерница за украинскиот бизнисмен Олександр […]

ВУЛИН ПЛАЧЕ, имало специјална војна против СРБИЈА

Министерот за внатрешни работи Александар Вулин вели дека против Србија се води специјална војна. Тој посочува дека нападите не се иницирани и извршени од поединец, туку тврди дека станува збор […]

ОПАСНА ИГРАЧКА: Вулин влезе во филмот на Путин, најава за војна со Косово

После барањето на Косово за брз прием во НАТО, за да не им се случи украинското сценарио, српскиот министер за внатрешни работи Александар Вулин денеска изјави дека приемот на Косово […]

КОЈ ја кажува вистината, Вучиќ или Вулин?

Српскиот министер за внатрешни работи Александар Вулин изјави дека добил информации од Европол за постоење група чија цел е атентат врз српскиот претседател Александар Вучиќ. Претседателот Вучиќ соопшти дека информации […]

BУЛИH: Cpбиja не прегoваpa со пiштoл на чeло

Доколку Приштина сака разговори со Белград, прво треба да ги повлече единиците на Росо од северот на Косово, бидејќи Сpбија „не преговара со пiштoл вперен во чeлото“, изјави српскиот министер […]

ЕКСКЛУЗИВНО: Откриено кој ги пали пожарите?

На социјалните мрежи се споделува фотографија од македонски супермен, за кој се сомневаат дека ги пали пожарите. Злобниците тврдат дека тоа е премиерот Заев. После проверка на факти од неговото […]