КАТАСТРОФА за БУГАРИТЕ, објавени правни аргументи за Охридската Архиепископија

Бугарските историчари тврдат дека Охридската архиепископија е бугарска црква поради тоа што нејзината надлежност била за „цела Бугарија“, но тие упорно „забораваат“ да објаснат дека под називот „цела Бугарија“ се […]

Коалицијата на БОЈКО БОРИСОВ ГЕРБ-СДС ПОБЕДИ на парламентарните избори во Бугарија

Паралелно пребројување на 100 отсто од гласовите: ГЕРБ победи на парламентарните избори во Бугарија, „Има таков Народ“ и ВМРО не го минаа прагот. Податоците на социолошката агенција „Галуп“ од паралелното […]

УРНЕБЕСНО ВИДЕО: Тепачка за Бојко во бугарски парламент

Состојбата во Бугарија се драматизира, после апсењето на поранешниот премиер Бојко Борисов и неговите најблиски пријатели. Во бугарскиот парламент денес имаше тепачка за тоа дали Бојко е оправдано приведен, после […]

ХАОС ВО БУГАРИЈА: Уапсен е Бојко Борисов!

Информативните агенции од Бугарија јавуваат за огромна полициска акција низ цела Бугарија, се претресуваат домови на преку 150 поранешни функционери од партијата ГЕРБ на Бојко Борисов. Според информациите, акцијата ја […]

БОРИСОВ од грижи за Македонија, си ја фати Борислава

Поранешниот бугарски премиер Бојко Борисов си ја фатил старо – новата девојка манекенката Борислава Јовчева, на чие име ја префрлил сопственоста на „вилата“ во Барселона, известува каталонската полиција. Ова е […]

ЖAЛHO: БOJKО му се налyти на Кирил, дали ќе го иcтeпа?

Во Силистра лидерот на ГЕРБ Бојко Борисов ја коментираше средбата на Кирил Петков со македонскиот колега Димитар Ковачевски. Борисов истакна дека пред него никој македонски политичар никогаш не си дозволил […]

KИPИЛ ПETKOВ oдбива да влeзе вo вилaта нa Бojко Бopисов

Кирил Петков, новиот бугарски премиер не прифаќа да се смести со семејството во владината резицендија позната како Вила Бојана, каде што живееше и работеше Бојко Борисов. Тој ќе остане да […]

КАРАКАЧАНОВ и Бојко ја платија цената на ветото за Македонија

Коалиционите партнери Бојко Борисов и Красимир Карачанов потонаа на изборите во Бугарија. Ја платија цената на ветото за Македонија. Со ова е се поизвесно дека во Бугарија умира антимакедонската реторика, […]