ХАОС ВО БУГАРИЈА: Уапсен е Бојко Борисов!

Балкан

Информативните агенции од Бугарија јавуваат за огромна полициска акција низ цела Бугарија, се претресуваат домови на преку 150 поранешни функционери од партијата ГЕРБ на Бојко Борисов.

Според информациите, акцијата ја предводи специјалното обвинителство на ЕУ, а во моментов е уапсен и самиот Борисов.

Во акцијата до сега се уапсени и многу членови на неговиот премиерски кабинет. Обвинението е проневерени пари од ЕУ фондовите.

На Бојко Борисов веќе му е одреден притвор. Скапо ќе го плати ветото кон Македонија.