АПАНАЖИТЕ ќе ги укинеме, Богојески за екипата на Шеќеринска

Богојески на својата фан страна реагираше на безмилосната наплата на апанажи од страна на екс функционерите од касата на народот. Целосниот текст на објавата: „Може нешто да кажам АПАНАЖА на […]

ВОНРЕДНИ ВЕСТИ: Шеќеринска останува министер, еве кое министерство

Одлуката за зголемување на новата Влада добива драматични размери. Покрај желбите на коалиционите партии, мали или големи, сега ќе се исполнуваат и лични желби на ожалостени сопартијци. Покрај барањето на […]

ТАЧЕ новата влада ќе ја објави на 09 јануари, ова се министрите (видео)

Мандатарот Димитар Ковачевски брои ситно до објавувањето на составот на новата Влада, што ќе се случи на 09. јануари, во која ќе има многу нови имиња, пред се од редовите […]

ПРЕПОРАКА што да барате од партија во 2022, ова се ТОП платите во државно

Ако немаш „решение од државно“, не си вработен викаа старите! Во грижа за вас граѓаните, ви споделуваме информација кои места во државно се најплатени, за да им ги барате од […]

ТЕЖОК СКАНДАЛ: ЗАКАНИ на Шеќеринска кон Богојески, замешано воено разознавање

ЗАКАНИ на министерката Шеќеринска кон претседателот на Унијата на Европски Федералисти на Македонија и државен советник во Министерството за одбрана, Петар Богојески! Акцијата за спречување на српското разознавачко подземје во […]

МЕГА СКАНДАЛ: Разоткриено „повлекувањето“ на Шеќеринска, жива фатена од НАТО

Конечно за јавноста станува достапна причината за наводното „доброволно“ повлекување на Шеќеринска од министерската фотеља, поради несогласувања со политиките на замислете, партијата СДСМ, која Шеќеринска недоволно ја познава. Информациите станаа […]

ШЕЌЕРИНСКА преку ЗЛОУПОТРЕБА на АРМ до раскол во СДСМ и нова партија

Скандалозна злоупотреба на прес центарот на Министерството за одбрана и АРМ за партиска пресконференција на лицето Радмила Шекеринска, вклучително и на началникот на Генералштабот на Армијата, генерал полковник Васко Ѓурчиновски. […]

ШOKAHТНО: AKЦИJA на HAТО, Дpaжо на Шеќepинcка oддавaл вoeни тajни нa Cpбиja

НАТО спроведува опширна акција за проверка на степенот на заштита на класифицираните информации, после откривање на скандалот со државниот секретар за одбрана Дражо Николиќ, назначен од Шеќеринска на таа позиција, […]

НОВ СКАНДАЛ на Шеќеринска, НАТО во шок

НАТО утврдило јато четници и руски агенти во Министерство за одбрана, сите поставени и унапредени од Шеќеринска. Жив фатен кандидатот за воен претставник на Македонија во Алијансата, полковник Зоран Секуловски. […]

HOBА oгpoмнa гpeшка нa Зaeв, дo кaде ќe oди

Премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев, на вечерашната седница на партискиот Централен одбор, го предложил заменик-министерот и член на партискиот Извршен одбор Димитар Ковачевски за негов наследник во партијата, а со тоа […]