КЛУЧНИ ПОРАКИ до жените, испрати претседателката на МЖК

Политичката партија Македонски Концепт, во рамки на предновогодишната прослава ја промовираше партиската Химна „Земјо мила“, во која прилика се обрати и претседателката на Македонски Женски Концеп, Виолета Попоска Миташевска, која […]

ХИМНАТА треба да се корегира, Касами во затвор

Етничкиот шовинизам има свои носители, а тоа се пред се политичари од албанската етничка заедница во Македонија. Тоа е неприфатливо и казнено поведение, а истите треба да бидат подложени на […]

(Видео) КОНЕЧНО ОБЈАВЕН новиот граѓански Устав, македонски народ не се брише

Соопштение на политичката партија Македонски Концепт го пренесуваме во целост: НОВ ГРАЃАНСКИ УСТАВ – нацрт преамбула и дел од нормативни решенија Политичката партија Македонски Концепт, како промотор на идејата за […]

ХЕРОЈСКО ВИДЕО: ДЕЦАТА НА УКРАИНА му одговорија на Путин за масакрот врз врсниците

Ваква нација, ваков народ, ваков морал не може да се порази! Путин е поразен на сите фронтови, а сега и од децата на Украина, чии врсници безмилосно ги убива во […]

НАЈНОВО: Објавена химната на Отворен Балкан

Во текот на денот беше објавена химната на новата Југославија, наречена Отворен Балкан. Без премногу да се вознемирувате, не станува збор за „Хеј Словени“, туку сосема друга химна. Албанците од […]

НАЈНОВО: Објавена новата заклетва на Заев, што ќе биде новата химна на Македонија

После „успешниот“ Преспански самит во Охрид, со утната содржина, име и место, и насилното однесување на меѓународниот фактор кон нашиот најценет, благочестив и Богопомазан премиер Заев, во знак на револт […]

Дали позеленуваат химната, грбот и знамето на Македонија?

Сите медиуми проширија силна порака од Али Ахмети, дека наводно тој преговара со премиерот Зоран Заев за промена на химната, знамето и грбот. Таа вест беше молскавично демантирана од СДСМ […]