(Видео) ВОНРЕДНИ ВЕСТИ: Атентат врз ЗЕЛЕНСКИ

Украинскиот претседател Володимир Зеленски е повреден во судир на претседателскиот автомобил со неидентификувано возило во центарот на Киев. Претседателската колона имаше сообраќајна несреќа во Киев, информираше неговиот портпарол Сергиј Никифоров […]

ВЕЧЕРВА ПУКАЊЕ ВО СКОПЈЕ – ДВЕ ЛИЦА ПОВРЕДЕНИ

Попладнево на улицата Алија Авдовиќ во близина на црквата имало пукање и повредено лице од огнено оружје. Од полицијата информираа дека на пукањето претходела сообраќајна незгода помеѓу патничко возило управувано […]

ПОВРЕДЕНИ МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИ – тешка сообраќајка во Албанија

Во сообраќајна несреќа што се случила попладнево, во близина на граничниот премин Ќафасан, на албанско – македонската граница, повредени се двајца жители на Струга. Несреќата се случила на патниот правец […]

ПИЈАН ШЕФ НА КАБИНЕТ НА ВИЦЕПРЕМИЕР ТЕШКО ПОВРЕДИЛ ДЕТЕ!

Хрватскара полиција синоќа извести дека го уапсила возачот кој завчера побегнал од местото на несреќата во која тешко повреди дете, а вицепремиерката Ања Шимпраг (СДСС) за Хина потврдила дека уапсениот […]

Еве кој министер бил УЧЕСНИК ВО ВЕРИЖНИОТ СУДИР

Верижен судир на неколку возила вечерва се случил на улицата „Илинденска“ пред Владата. Според првичните информации нема повредени лица, според неофицијални информации, еден од учесниците во судирот бил и министерот […]

ПОВРЕДЕНИ 20 лица во тешка сообраќајка

Повредени се 20 лица во тешката сообраќајка на излезот од Битола, на магистралниот пат кој води кон соседна Грција. Во сообраќајката учествувале комбе кое превезувало работници од фабриката Кромберг и […]

ТЕШКА СООБРАЌАЈКА – две лица тешко повредени

Синоќа во СВР Скопје било пријавено дека на ул.1523 се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Б.П.(41) од Скопје и патничко возило „цитроен“ […]