СКАНДАЛ (Видеа) МВР тепа малолетни ДЕВОЈЧИЊА пред хотел Русија

Вечерва се случи скандал пред хотел Русија, кога МВР тренираше „строгочу“, па во вишок на агресивен адреналин, нападна девојчиња кои вледуваа во такси возило. На видеата се гледа дел од […]

ВОНРЕДНО од НАТО: Каде се парите од ОНИШЧЕНКО?

Во последните две години Агенцијата за разузнавање воопшто не била прашана за странски лица кои бараат државјанство, истакна синоќа претседателот Стево Пендаровски во емисијата „Патот кон“ на Алсат ТВ. „Последниве […]

Италијанскиот министер за одбрана во скандал со оружје за Украина

Во Италија дојде до конфликт меѓу лидерот на партијата Движење пет ѕвезди, Џузепе Конте и министерот за одбрана на земјата, Гвидо Крозето, околу испораката на оружје за Киев. Ова го […]

Од вкупно 100 отпуштени во Ј.П Водовод, 30 се вратени на работа и сите се Албанци

Пред неколку дена, новиот В.Д. директор на Ј.П Водовод по налог на градоначалничката Арсовска донесе одлука да отпушти од работа 100 вработени во Ј.П Водовод. Според наводите на медиумите станувало […]

ДА БИДЕМЕ СЕРИОЗНИ, состојбата со бугарската Комисија е АЛАРМАНТНА

Богојески објави негова реакција во врска соопштението на бугарската Комисија за историја, во кое таа сама себе се демантира и продолжува со платеничкиот ангажан за уништување на македонскиот идентитет. Богојески […]

ШОКИРАЧКИ ПОТЕГ: Синот на ЛУКАШЕНКО во бунт против таткото, ПУТИН збунет

Синот на Лукашенко, Коља Лукашенко е неговиот омилен и веќе прогласен за негов наследник на болшевичкиот трон на Белорусија. Тој е во негова постојана придружба, дури и во често друштво […]

(Видео) Северина со ново клипче во јавност

Пејачката Северина Вучковиќ беше во посета на српската престолнина поради работни обврски. Таа таму се опуштила повеќе од дозволеното. Северина била кај Горан Бреговиќ, каде се задржала одредено време. Екипата […]

СКАНДАЛ Турција: Што направија со православен манастир од 4ти век

Православниот манастир Панагија Сумела, изграден кон крајот на 4 – почетокот на 5 век во турската провинција Трабзон, минатата недела се најде во центарот на скандал. Турција го претвори во […]

ДКСК со постапка против Рада и Дражо за корупција

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) согласно законската и подзаконската регулатива, отвара предмети за корупциско однесување на високи државни функционери по допрен глас, без разлика на објавените докази, кои […]

ШOKAHТНО: AKЦИJA на HAТО, Дpaжо на Шеќepинcка oддавaл вoeни тajни нa Cpбиja

НАТО спроведува опширна акција за проверка на степенот на заштита на класифицираните информации, после откривање на скандалот со државниот секретар за одбрана Дражо Николиќ, назначен од Шеќеринска на таа позиција, […]