(Видео) Нов гаф на Бајден: Наместо Херсон, пак се префрли во Ирак

Американскиот претседател Џо Бајден кој посебно го привлекува вниманието со своите гафови сега е актуелен со грешка која ја направи за војната во Украина, па украинскиот град Херсон го замени […]

Што предвидува прочуениот руски астролог Глоба за 2023: За војната, за инфлацијата, за новите болести…

Благодарение на професионалната астрологија, човештвото има способност да ја предвиди веројатноста за одредени значајни идни настани. Многумина сега ги интересира точниот хороскоп за 2023 година, особено кога е во прашање […]

НАЈСИЛНИОТ ГОВОР НА ВУЧИЌ ДОСЕГА: Пуштете нè да ја водиме државата сериозно и одговорно, а резултатите покажуваат сè!

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, се обрати од Париз, каде денеска во Елисејската палата се сретна со претседателот на Франција, Емануел Макрон. – Имав многу добар и значаен разговор за […]

СИТЕ ГО ЧЕКААТ ПОТЕГОТ НА ПУТИН: Русија може да употреби разорно специјално оружје по повлекувањето од Херсон, а не е нуклеарка!

Рускиот претседател Владимир Путин би можел да користи „тактички електромагнетен пулс“ – моќно оружје што ја оневозможува електрониката и може да ја остави цела Украина без светлo, греење, комуникации или […]

(Видео) На исто ниво со Хрушчов и Јанукович: Зошто британскиот крал баше гаѓан со јајца?

Утрото на 9 ноември бил нападнат кралот Чарлс III од Велика Британија и неговата сопруга, кралицатаКамила. За време на посетата на Јорк, кралскиот пар бил гаѓан со јајца. Никој од […]

(Видео) Трамп со неверојатен одговор за резултатите од изборите!

Новинарката на „Њуз нејшн“ којa го интервјуираше поранешниот американски претседател Доналд Трамп во текот на изборниот процес објави дека Трамп поддржал повеќе од 330 кандидати на Републиканската партија во изборната […]

Кси Џинпинг му објави на светот дека Кина се подготвува за војна

Кинескиот претседател Кси Џинпинг се обрати на јавноста и рече дека Кина ќе се фокусира на подготовките за војна, бидејќи безбедноста на земјата е сè понестабилна и неизвесна. Како што […]

Бајден не можеше да се сети на името на кандидатот за кој дојде да го поддржи

Американскиот претседател Џо Бајден не можеше да се сети на името на демократскиот кандидат за гувернер на Мериленд. Biden patronizes audience, appears to forget Democrat nominee’s name at Maryland rally […]

Македонски Концепт смета дека воведувањето на „лидерски дијалог” е опасен преседан и обид за воспоставување на параинституции

Според партијата „Македонски Концепт“ воведувањето на таканаречениот „лидерски дијалог” претставува опасен преседан и обид за воспоставување на параинституции што функционираат надвор од утврдениот државен систем и поредок. „Дијалогот на партиите […]

Италијанскиот министер за одбрана во скандал со оружје за Украина

Во Италија дојде до конфликт меѓу лидерот на партијата Движење пет ѕвезди, Џузепе Конте и министерот за одбрана на земјата, Гвидо Крозето, околу испораката на оружје за Киев. Ова го […]