ФОНДОТ ГО ОДБИЛ ЛЕКУВАЊЕТО НА МАЛИОТ ВОЈДАН НЕГОВАТА МАЈКА МАРИЈА АПЕЛИРА ЗА ПОМОШ

Малиот Војдан е дете со церебрална парализа. Предвремено родено дете, кој е борец уште од првата секунда од неговиот живот. 71 ден ги помина во инкубатор, на респиратор, со мал милион […]

ВОНРЕДНО (Видео) БАЈДЕН влезе во Киев, ПУТИН остана во Москва

Американскиот претседател Џозеф Бајден пристигна во ненајавена посета на Киев, а таму го пречека украинскиот претседател Володомир Зеленски. Посетата се случува пред годишнината на воената инвазија на Русија врз Украина. […]

(ВИДЕО) КОГА ЌЕ ГО ВИДЕТЕ ОВА, УШТЕ ПОВЕЌЕ ЌЕ ГО ЗАСАКАТЕ НОВАК: Видел баба како се мачи, па ВАКА ѝ помага!

Познато е дека Новак Ѓоковиќ е одличен тенисер, но тој од ден на ден докажува и колку е образован и колку е подготвен да им помогне на сите. Новак Ѓоковиќ […]

БРАВО (видео) ПОМОШ од НАТО, Украинскиот народ масовно земаат оружје

После Самитот на лидерите на НАТО и одлуката да се даде помош на Украина во секоја смисла, вклучително и воена, веќе ги имаме првите резултати. Во рацете на Украинците се […]

САД останаа на збор, нова пратка оружје за Украина

САД испорачаа уште еден контингент муниција од различен калибар во Украина, изјави вечерва украинскиот министер за одбрана Алексеј Резников. „И четвртата птица сега донесе 81 тон муниција од различен калибар […]

САД со нова помош за Украина, преку 3 милијарди воена опрема

Соединетите Држави дополнително ќе и достават на Украина големо количество воена опрема и оружје, изјави вршителот на должноста Кристина Квин во Украина, додавајќи дека САД и доставиле помош на Украина […]

САД испатија оружје и муниција во Украина

САД последно што направија во 2021 година е пријателска помош во испраќање на оружје и муниција во Украина, последната серија воена помош планирана за минатата година, изјави портпаролот на Пентагон […]

АПЕЛ за помош!

По барање на госпоѓа Силвана Јовановска го реобјавуваме овој апел за помош! Судбината на 41 годишната Силвана Јовановска од кумановски Бабин дол е тажна. Уште како мала родителите ја оставиле, […]