ТАЧЕ огорчено ПРЕСЕЧЕ, Димовски добива казна како амбасадор во Париз

Премиерот Димитар Ковечевски пресече! Огорчен од скандалот со Онишенко, тој ќе го разреши директорот на АНБ Виктор Димовски, и од директорче во Македонија, под казна ќе оди амбасадор во Париз. […]

АЛБАНЦИТЕ менуваат страна, РАМА тврди дека ќе умреле без Русија и Кина

На среде европски самит во Париз, албанскиот премиер Еди Рама даде изјава со која ја шокираше целата европска политичка елита. Имено, албанскиот премиер Еди Рама, на мировниот форум во Париз, […]

НАЈСИЛНИОТ ГОВОР НА ВУЧИЌ ДОСЕГА: Пуштете нè да ја водиме државата сериозно и одговорно, а резултатите покажуваат сè!

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, се обрати од Париз, каде денеска во Елисејската палата се сретна со претседателот на Франција, Емануел Макрон. – Имав многу добар и значаен разговор за […]

(ВИДЕО) КОГА ЌЕ ГО ВИДЕТЕ ОВА, УШТЕ ПОВЕЌЕ ЌЕ ГО ЗАСАКАТЕ НОВАК: Видел баба како се мачи, па ВАКА ѝ помага!

Познато е дека Новак Ѓоковиќ е одличен тенисер, но тој од ден на ден докажува и колку е образован и колку е подготвен да им помогне на сите. Новак Ѓоковиќ […]

CBEТOТ ни cе cмее cо пopaките нa Hикoлa Димитpoв

Македонија очекува да добие зелено светло од ЕУ и годинава да ги почне прегoворите за членство, вели шефот на дипломатијата Никола Димитров во интервју за „Фајненшел тајмс“. Смета дека Брисел […]

НАЈНОВО: ЕУ против Отворен Балкан, Заев во паника

Бриселската администрација негативно ја оценува иницијативата Мини Шенген (Отворен Балкан) на лидерите на Македонија, Србија и Албанија и смета дека со тоа се поткопува евроинтеграцијата на регионот. ЗАЕВ во паника, […]

Париз во Шумадија!

Печалбарите низ светот носат разна мода по Балкан. Низ Македонија може да сретнеме многу работи. Особено во западна Македонија. Но вакво нешто нема ни во Београд! Ова ти је сине […]