ПАНДЕВ му „и*а пиперот“ на Бујар: Смешен си и жален!

Низа реакции одекнаа во јавноста по вчерашната информација дека дипломатски пасоши од Министерството за надворешни работи ќе добијат двајца фудбалски репрезентативци, Александар Трајковски и Енис Барди, како и селекторот Боби […]

Дознај за промената кај Пандев

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација помина долги години во македонскиот дрес. Забележете ја трансормацијата низ 20 години кариера. јуни 2001: 17 годишниот Горан Пандев на неговиот прв меѓународен настап! јуни […]

Пандев: Мора да се оддолжиме !

Капитенот на македонската репрезентацијата Горан Пандевго искоментира дербито на Македонија против Австрија , кое заврши 3:1 во полза на Австрија . Изрази разочараност , но и голема надеж. ,,Не смее […]

Пандев беше во право

Дресовите на македонските фудбалери, кои ќе настапат на Европското првенство, се прогласени за најдобри од останатите. Навивачите кои воопшто не беа задоволни поради потегот на ФФМ да промовира нов дрес […]

Пандев со приватен авион во Македонија

Како што е познато македонската фудбалска репрезентација ја очекува пласман на Европско првенство за што веќе отпочнаа подготовките. Главна ѕвезда во нашиот национален тим дефинитивно е капитенот Горан Пандев кој […]

Реакција на Пандев клучна за ФФМ

Реакцијата на македонскиот најдобар фудбалер, Горан Пандев, ја спречи ФФМ да го замени репрезентативниот дрес. Нековата реакција дојде како јаготка на шлаг, после реакциите на јавноста. Илјадници фанови побараа од […]