Пандев со приватен авион во Македонија

Uncategorized, Спорт

Како што е познато македонската фудбалска репрезентација ја очекува пласман на Европско првенство за што веќе отпочнаа подготовките.

Главна ѕвезда во нашиот национален тим дефинитивно е капитенот Горан Пандев кој заслужено доби неколку дена плус одмор по сезоната во Италија со тимот на Џенова.

Горан Пандев како светските фудбалски ѕвезди заедно со својата фамилија со приватен авион пристигна во родната држава.

Maкедонската фудбалска репрезентација испиша историја на чело со капитенот Горан Пандев, кој го даде победничкиот гол против Грузија. Македонија конечно оди на Европско првенство.