МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ОДБРАНА го потврди Богојески за лагата на Апасиев

Министерството за одбрана ги демантира како невистинити тврдењата на Апасиев од партијата Левица, кој тврдеше дека Македонија плаќа „300 милиони евра годишно за НАТО“, а со тоа го потврди Богојески […]

МЕЃУНАРОДЕН СКАНДАЛ: Осудуван дискриминатор не застапува во ОБСЕ

Република Македонија како свој претставник во ОБСЕ, најважната организација за безбедност и соработка во моментов во услови на руска воена агресија врз Украина, го испратила лицето Дражо Николиќ, осудуван дискриминатор […]

АМБАСАДОРОТ ШАМБЕВСКИ: Мораме да го кренеме гласот ПРОТИВ

После скандалот во министерството за одбрана, каде беше даден отказ за државниот советник Петар Богојески поради вербален деликт, повеќе јавни личности се огласија со реакција за враќање на тоталитаризмот во […]

(Видео) СПЕЦНАЗ САЛАТА масакрирана најелитната руска единица

Воената елита на руската армија секогаш имаше полна уста пофалби за најелитната единица СПЕЦНАЗ, која беше споредувана и вбројувана во најсилните единици во светот. Таа единица се обидела да изврши […]

БРАВО АЛЕКСАНДАР МОМЧЕ, секој ја брани татковината на свој начин

Секој ја брани татковината на начин на кој најдобро знае и умее. Војниците со оружје, уметниците со своите перформанси. Рекордерот на Украина по собирање и местење на Рубикови коцки, Александар […]

БОЖЈО ЧУДО (видео) ХЕРОЈСКИ НАРОД, вечерва со голи раце уништува руски тенкови

Вечерва на улиците на Киев се случува Божјо чудо. Народот е на улици и со голи раце со молотови коктели уништува руски окупаторски тенкови. Срамота е за „западот“ што не […]

ХЕРОЈСКА БИТКА: Украина го ослободи аеродромот Антонов

Херојската украинска војска повторно успеа да ја врати контролата над аеродромот Антонов, кој е оддалечен 25 километри од центарот на Киев. Тој аеродром главно се користи за превоз на роба, […]

ТЕЖОК СКАНДАЛ: Рада дискриминирала вработени во МО одлучи КСДЗ

Вработен во Министерството за одбрана бил вознемируван врз основа на лично својство и општествен статус во областа на работа и работни односи од страна на непосредно претпоставени лица во хиерархиска […]

ЖECTОКА ВИCTИНА: Кoj гo пензиониpaше „кобpичетo“ Шеќepинска

Радмила Шекеринска ПРИНУДНО ја завршува својата политичка кариера, која трае од деведесеттите години. Заминува со нов надимак, генералите и офицерите на АРМ ја нарекоа „кобричето“, поради нејзината злокобност, уништување на […]