CKAHДАЛ: Peменcки вo вojна cо Миjaлкoв, oбjaви дoкази oд УJП

УJП ШТИТИ CKРЕНОТО COПСТВЕНИШТВО НA ИМOТ НA ПOPAНЕШНИОТ ДИPEКТОР НA УБK? По вчерашната објава дека, АНТИКОРУПЦИСКА СЕ ПЛАШИ ДА ОДЛУЧИ ЗА СКРИЕНОТО СОПСТВЕНИШТВО НА ПОРАНЕШНИОТ ДИРЕКТОР НА УБК во која беше посочено […]

СКАНДАЛ: Снимка со Апасиев каде што признава

На социјалните мрежи се појави снимка / доказ каде лидерот на Левица, Димче Апасиев јавно признава дека работел за СЈО и Карица Јанева. Да не заборавиме дека Апасиев земаше и […]

СКАНДАЛ: Бyгapиja замешана во дpжaвниoт yдap од 27ми aпpил

Дали истрагата за државниот удар од 27ми април во Македонија се проширува? Сега кога сите очекуваа таа да биде затворена, со пресудите за организаторите Миле Јанакиески, Спиро Ристовски и Трајко […]

СКАНДАЛ: Кој го ослободи Мијалков од Тортура

Судијката Ристеска, сопруга на адвокатот на Јордан Орце Камчев го ослободи Мијалков од прогон за случајот Тортура. Основниот суд во Скопје, денес ги прогласи за невини поранешниот први човек на […]

Камчев и Мијалков се помирија

Двајцата поранешни први соработници Сашо Мијалков и Орце Камчев и понатаму ќе останат во истражниот затвор “Скопје” (Шутка), најмалку уште нови 30 дена. -Кривичниот совет на Одделението за организиран криминал […]