ОТКРИЕНА ПРИЧИНАТА зошто е ослободен МИЈАЛКОВ

Откако Апелацискиот суд Скопје ја укина затворската казна од 12 години за случајот „Таргет-Тврдина” за ексдиректорот на Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК) Сашо Мијалков, веднаш се почувствува ослободување и […]

ТРАГИКОМЕДИЈА: Дури шест милиони евра од Саша Мијалков влегоа во државниот буџет

ТРАГИКОМЕДИЈА се случува во Македонија, на 17 ноември Агенција за управување со одземен имот на Министерството за финансии во буџетот му префрлила 374.638.383 денари, или 6,14 милиони евра од џебот […]

СКАНДАЛ: Спасовски на страната на ГРУЕВСКИ и МИЈАЛКОВ

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски звани Обиџуко во врска скандалот со продавање на македонски пасоши на белосветски преваранти и мафијаши, особено за случајот со Олександар Онишенко даде шокантна изјава. […]

Мијалков се испазари со обвинителството: Ќе лежи затвор три години и ќе плати 36 милиони евра

Спогодбата за осомничениот во случајот „Империја“, Сашо Мијалков, е во тек. Детали во врска со истата, Обвинителството ќе објави наскоро, потврди за МИА, шефицата на на Јавното обвинителство за организиран […]

ВОНРЕДНИ ВЕСТИ: Мијалков на слобода, во пазар францускиот предлог?

МКДенес од извори во ОЈО, дознава дека се подготвува нова спогодба помеѓу Обвинителството и обвинетиот Сашо Мијалков, со која тој ќе биде ослободен од главните обвиненија за случајот Империја. Не […]

МЕГА СКАНДАЛ (видео): Таче бил активист на ВМРО ГРУЈОВО и омилен во фамилијата

На социјалните мрежи се појави скандал видео, на кое се гледа лидерот на СДСМ и премиер Димитар Ковечевски Таче како ужива во екипата на диктаторот Никола Груевски. Тој бил прва […]

СКАНДАЛ: ВЛАДАТА со буџетска поддршка на руски тајкуни

Македонската Влада од една страна протерува руски дипломати, а од друга дирекно соработува и поддржува руски криминални и разознавачки проекти во земјава. Кон крајот на февруари годинава донесе заклучок за […]

ПАЃААТ ГОЛЕМИТЕ, Русковска најавува проширена АКЦИЈА на ОЈО!

Во рамките на истражната постапка во предметот „Империја“ предметниот обвинител во текот на вчерашниот и денешниот ден ценејќи дека се исполнети законските претпоставки од чл.202 ст.1 од ЗКП, за привремено […]

ВОНРЕДНИ ВЕСТИ: МАКЕДОНЦИ на новата црна листа на САД

Попладнево беше возобновена црната листа на САД, а на истата се најдоа две познати имиња за македонската јавност. Имено екс премиерот, Никола Груевски и поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков […]

БОГОЕСКИ за Мијалков: Од каде тој бизнисмен, немаше леб да јаде!

Во најпопуларната емисија „Во Центар“ која се емитува исклучиво на Youtube каналот, гостин беше поранешниот прв човек на Службата за државна безбедност Слободан Богоески. На неа се откри војната помеѓу […]