Еве што му порача ТАЧЕ на МИЦКОВСКИ…

Премиерот Димитар Ковачевски денеска го повтори ставот дека најавениот референдум од страна на ВМРО-ДПМНЕ е за внатрешно – партиска употреба и дека оваа опозициска партија заедно со Левица се единствените […]

ДУИ го има клучниот збор, Богојески докажа дека не мора да е така

Откако ВМРО-ДПМНЕ призна дека претходно биле за 120 изборни единици, но сега ја согледале фактичката состојба во државата која е алармантна и дека поради тоа бараат промени во изборниот законик […]

ПЕНДАРОВСКИ мора да даде мандат на Мицкоски

Уставот на Македонија и собранискиот Деловник ја регулираат постапката во случај на оставка на претседателот на Владата, како во случајов со Зоран Заев. Кога се повлекува премиерот, целата Влада е […]

СКАНДАЛ: Каракамишева против Мицковски

Така наречената универзитетската професорка Тања Каракамишева од УКИМ на својот фејсбук-профил објави позиции кои дирекно се косат со оние на новите политики на Мицковски. Односно Каракамишева дирекно ги побива политиките […]

AПACИEB кoлкy нaплaќа на Зaeв

Лидерот на Лeвица, Димитap Aпacиeв, реагираше преку фејсбук на понудата на лидеpoт на ВМPO- ДПМНE, Xpиcтиjaн Мицкocки, за коалицирање со опозиционите партии и партиите незадоволни од владеачката  коалиција. Неговата реакција […]

ТРАГИЧНО: Дали ова му доликува на ВМРО

После драматичното отфрлање на понудата на лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски до Апасиев за заеднички настап на локалните избори, што предизвика потсмевање за Мицковски кај граѓаните, вчера пристигна нов […]

АКТУЕЛНО: Само Богојески и Курти против српски шенген, Мицкоски се пишмани

Скоро сите политичари од Македонија или регионот молчат или го подржуваат српскиот шенген, кој на самитот во Скопје го именуваа како „Отворен Балкан“. Во Албанија и Косово нема реакција на […]