На МАКСО не му даваат да се кандидира за лидер, еве за што

Официјално, на синоќешната прес-конференција, портпаролката на СДСМ, Богданка Кузеска ја информираше јавноста дека во партијата ќе има внатрепартиски избори на 12 декември. Од денеска може да се пријават сите заинтересирани […]

КОНГРЕСОТ на САД во акција, попарени руските милицајци во Софија

Комитетот за надворешни работи на Претставничкиот дом – КОНГРЕСОТ на САД испратија писмо до бугарскиот амбасадор во Вашингтон Тихомир Стојчев, од кого побараа да се реши билатералниот спор со Македонија, […]

САД во заштита на православната Црква

Законска иницијатива што бара одговорност од веќе исламистичка Турција за кршење на верските слободи на православните верници и Вселенската Патријаршија, беше претставена во Конгресот на САД. Конгресменката Каролин Б. Мелони […]

Заев со благодарност до Шекеринска

Денеска претседателот на СДСМ, Зоран Заев во своето обраќање на 26. изборен конгрес на партијата .Изјави благодарност до досегашното раководство на партијата .   Се одржа изборен конгрес на кој […]