(Видео) НАТО инвазија врз КРИВОЛАК

На Армискиот полигон „Криволак“ денеска се реализира Ден за високи гости на мултинационалната вежба „Брз одговор 22“ („Swift Response 22“), при што ќе бидат презентирани воздухопловно-десантни операции проследени со падобрански […]

(Видеа/слики)„ИНВАЗИЈА“ на САД на Источна Европа, колку војска се распредели

Над 40.000 НАТО војници, од кои 12.000 американски војници се во пет источноевропски земји, а од нашата Алијанса најавуваат дополнително испраќање војници во тие земји, вклучително и Македонија, против Русија […]

УЖАСНО: Големата војна започна, Русија ја нападна Украина од сите страни

Експлозии и пукотници беа забележани во Киев и други украински градови, откако рускиот претседател Владимир Путин најави „специјална“ операција за „демилитаризација“ на земјата, потег што може да сигнализира почеток на […]

ВАЖНО: УКРАИНА започна со одбранбен напад врз руските банди

Украина започна со масовна акција со цел обезбедување на своите позиции во обид во што подобра кондиција да ја пречека руската инвазија од исток. Според неофицијални информации, украинската армија започнала […]

ОФИЦИЈАЛНО САД ја објави инвазијата на Русија врз Украина

Висок функционер на Белата куќа ја обвини Русија за почеток на инвазијата врз Украина со испраќање војници во сепаратистичките региони Луганск и Доњецк. Ставот го изнесе заменик-советникот за национална безбедност […]

САД генерал Мили објави за колку часови паѓа Киев под руски напад

Американскиот генерал Марк Мили, кој е командант на здружениот Генералштаб, ги информирал сенаторите дека, доколку Русија навистина извршија инвазија врз Украина, главниот град Киев може да падне во рок од […]

ПОЗНАТ ДАТУМОТ КОГА РУСИЈА ЌЕ ЈА НАПАДНЕ УКРАИНА: Бајден веќе открил?

Американскиот претседател Џозеф Бајден изјави во петокот, во разговор со неколку западни лидери, дека Русија би можела да ја нападне Украина на 16 февруари, пишува „Политико“. Според весникот, во тој […]

БЕЛОРУСИЈА влегува во конфликтот со Украина

Белорусија се вмешува во руско – украинскиот конфликт, на страната на Русија. Американскиот Стејт департмент уште минатата недела им нареди на семејствата на дипломатите во Белорусија да ја напуштат земјата […]

ОТКРИЕН датумот на рускиот напад, Украина подготвена да ги раскине Русите

Руските тенкови и војници би можеле да бидат само неколку недели оддалечени од поминување преку украинската граница и предизвикување сеопфатен конфликт во Европа, тврди еден од главните генерали на Киев. […]