БОГОЈЕСКИ: Забрана за БАЛИСТИ, тоа е фашистички термин

По повод донесениот Закон за забраната за употреба на имиња на личности, организации и настани поврзани со фашизам, нацизам и антисемитизам, лидерот на партијата Македонски Концепт, Петар Богојески бара доследно […]

(ВИДЕО) ОВАА песна направила хаос од самоубиства во СФРЈ, ТИТО ЈА ЗАБРАНИЛ!

Песната, која Тито ја забрани по голем број самоубиства, се вика „Моите бели дробови се болни“ и се смета за една од најтажните песни што некогаш биле напишани на јазиците […]

ЗАБРАНА ЗА ИЗВОЗ на свежо млеко и одредени млечни производи

Владата на Србија соопшти дека со цел овозможување на редовно снабдување на населението со млеко и спречување на одлив на суровини надвор од границите на земјата, одлучила да се забрани […]

СЕ ЗАБЕГАНО, Русите леб немаат, ЕУ ќе им забранува шопинг

Шефот на дипломатијата на ЕУ, Жозев Борел на пресконференција кажа дека Унијата ќе им забрани на Русите да се шетаат како туристи низ нејзините градови. Ова докажува дека веќе се […]

ТЕНЗИЧНО ПОМЕЃУ ХРВАТИТЕ И ВУЧИЌ, еве што му порачаа…

Српскиот претседател Александар Вучиќ планирал денеска приватно да ги посети Јасеновац и Пакрац, но хрватските власти нема да му дозволат да влезе во земјата, пишува Јутарњи лист повикувајќи се на […]

ТУРЦИЈА со шамар за РУСИЈА, еве што им забрани

Турција го затвори небото за руските воени и цивилни авиони кои летаат за Сирија, изјави министерот за надворешни работи Мевлут Чавушоглу. „Го затворивме воздушниот простор за руските воени авиони, па […]

ПРИСТИГНАА РЕЗУЛТАТИТЕ од Пописот, Гоце Делчев забранет во Чаир

Денес бев сведок на првата реформа на г-дин Азис Максутовиќ – новиот директор на Институт за медицина на труд во Чаир. Наместо да се фокусира на унапредување на здравствената дејност […]

АЛБАНКА од Косово казнета поради двоглав орел

Организаторите на овогодинешниот избор за Мис Интерконтинентал, кој се одржа во Египет, го исклучија Косово од понатамошното натпреварување откако нивниот претставник на сцената покажа двоглав орел за време на генералната […]