(Видео) РУСИТЕ минирале и детски играчки, УКРАИНЦИТЕ деминираат

Покрај борбените активности, на украинските сили им останува и огромната одговорност за заштита на цивилното население, особено во ослободените територии, кои беа повеќе од месец окупирани од руската армија. Имено, […]

ПОТРЕСНА ВЕСТ: Испишани имињата на грбот на сопствените деца

Родителите од Украина ги оставаат имињата и дополнителните информации во случај да бидат убиени, напиша на твитер Хана Лиубакова  новинарка од Минск, Белорусија. „Вака родителите од Украина ги оставаат имињата […]

МИЗЕРНО: Ова се териториите за кои Путин уби илјадници луѓе

Новинарот на Билд, Џулијан Репке на Твитер објавил карта на Украина на која се означени деловите во кои моментално се водат борби. За овие мизерни резултати, психопатот Путин жртвуваше илјадници […]

ЖАЛНО ВИДЕО: Потопени цивили под бомбардиран мост од руските окупатори

Војната ги носи и цивилните жртви. Од Украина пристигнуваат страшни слики и снимки, на кои се прикажани моменти со настрадани цивили. Жална снимка од потопени цивили под бомбардиран мост од […]

ЕКСПЛОЗИЈА, загинаа најмалку седум лица, меѓу жртвите и деца

Најмалку седум лица, меѓу кои две деца, загинаа рано утринава во експлозија и пожар што избувна во станбени згради во јужна Франција, јавува Асошиетед прес. Официјални лица рекоа дека е […]

КОНЕЧНО: РАДЕВ се поклони пред жртвите на комунизмот, без државен протокол

Бугарскиот претседател Румен Радев конечно се поклони пред жртвите од комунизмот во Бугарија во 6тата година од неговиот мандат. До сега истото одбиваше да го направи поради неговото прокомунистичко определување, […]