НЕВИДЕН СКАНДАЛ: Имаме премиер со ДИЈАГНОЗА „трајно неспособен“ кој ИЗБЕГНАЛ војска 2001

Пратеникoт и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Драган Ковачки тврди дека премиерот Димитар Ковачевски имал дијагноза „трајно неспособен“ и „свесно го избегнал служењето воен рок“, односно не се јавил на повик да […]

НАТО ја отфрли Шеќеринска за амбасадор, нова истрага за двојна архива (документи)

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска призна дека нема да биде идниот амбасадор во НАТО, добила црвен картон од таму. Шеќеринска нема траен безбедносен сертификат од НАТО со соодветен степен […]

MEГA CKAНДAЛ: Шeќepинcка нa cтpaнатa нa Гpyeвcки, дaли e фaтенa нa дeлo

Состојбите во СДСМ се влошуваат, како се приближува денот на избор на претседател на партијата. Покрај единствениот сериозен кандидат Димитар Ковачевски, поддржан од коалицијата Заев – Црвенковски, може да се […]

АВСТРИЈА од Курца до курца

Австриската опозиција вчера побара оставка од канцеларот Себастијан Курц и поднесе барање за одржување вонредна седница на Парламентот, а неговиот владин партнер – партијата на Зелените, изрази јасни резерви за […]

ДИМИТРОВ: Јас не сум крив, јас ништо не знам

Во врска огромната афера со криминалци шверцери во МНР и шиткање на македонски дипломатски пасоши на белосветски неранимајковци, поранешниот МНР Никола Димитров тврди дека само тој не е крив, сите […]

КАТАСТРОФА: Петре фатен жив

ВМРО-ДПМНЕ за утре во 10:30 часот најави прес-конференција во врска со мултимилионерот Петре Шилегов иако како што велат годишните приходи му се еднакви на секој просечен граѓани. -Како градоначалникот на […]

НOВA МEГA AФEPA ја тpece Владата на Заев

Фалат 536 пожарникари, а Владата вработува нови 166 политички полтрони во МПСОЗ Македонија исправена пред нов скандал. На среде огнена стихија во која буквално гори половина од територијата на државата […]

ВАЖНО: Дали Апасиев е уживател на дроги?

На фан страната на пратеникот Димитар Апасиев вчера осамна скандалозна обава. Според извори од партијата Левица, блиски на пратеникот Крмов, лидерот на Левица под дејство на дроги ја објавил таа […]