ТАЧЕ огорчено ПРЕСЕЧЕ, Димовски добива казна како амбасадор во Париз

Премиерот Димитар Ковечевски пресече! Огорчен од скандалот со Онишенко, тој ќе го разреши директорот на АНБ Виктор Димовски, и од директорче во Македонија, под казна ќе оди амбасадор во Париз. […]

ОСМАНИ супермен, ќе ја спаси Украина од финансиски колапс

Министерството за надворешни работи однапред исплатило криија и плати за три месеци на вработените во македонската амбасада во Украина, поради страв од евентуално крахирање на тамошниот финансиски систем. Со овие […]

ОПАСНО: АХМЕТИ добил укор, не заспал два дена

Претседателот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети, смета дека сегашниот модел со шест изборни единици е посоодветен од моделот со една изборна единица. Според Ахмети, за промена на Изборниот […]

НАТО ја отфрли Шеќеринска за амбасадор, нова истрага за двојна архива (документи)

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска призна дека нема да биде идниот амбасадор во НАТО, добила црвен картон од таму. Шеќеринска нема траен безбедносен сертификат од НАТО со соодветен степен […]

Кој ќе биде новиот АМБАСАДОР во Софија?

Словенечкиот амбасадор Милан Предан  вели дека е време Македонија конечно да испрати амбасадор во Софија. -Мислам дека тоа секако не помогна, да се нема амбасадор и силно дипломатско претставништво во […]