ТАЖНО: Девојка се фрли од зграда во Аеродром

Доцна вчера имало обид за самоубиство во скопската населба Аеродром. Според информациите на порталот, 30-годишна девојка се фрлила од петтиот кат од зграда на булеварот „Авној“, го преживеала падот и […]

НАЈНОВА ВЕСТ: Се пука во Грчец и во населба Аеродром – има повредени!

На 30.04.2022 во 23.00 часот било пријавено дека во с.Арнакија, скопско, во близина на угостителски објект, М.С. од с.Грчец, кој бил со патничко возило „ауди“, испукал во воздух со огнено […]

НАЈНОВО: Во Скопје падна руски воен дрон, како во Загреб

Полициски екипи го обезбедуваат атарот на селото Бујковци каде очевидци велат дека виделе бело летало кое многу ниско се движело над нивите и претпоставувале дека воздухопловот паднал, објави Телма. Се уште […]

СРАМОТА (видео): Русија со ракети уништи аеродром за хуманитарна помош

Познато е дека главни цели на руската армија во Украина се воената и енергетската инфраструктура. Последните денови масовно се бомбардираат и цивилни објекти и цели квартови во украинските градови, а […]

(Видео) ОДЛИЧНИ ВЕСТИ: Украинска офанзива, ослободен аеродром крај Киев

Херојската украинска армија не се предава. Преземаат иницијатива на сите фронтови, особено не дозволуваат да биде опколен главниот град Киев. Во текот на вчерашниот ден бил ослободен најважниот аеродром во […]

ХЕРОЈСКА БИТКА: Украина го ослободи аеродромот Антонов

Херојската украинска војска повторно успеа да ја врати контролата над аеродромот Антонов, кој е оддалечен 25 километри од центарот на Киев. Тој аеродром главно се користи за превоз на роба, […]

МАНИЈАК влегол во стан на скопјанка, таа „задоволна“ го демантира МВР

Министерството за внатрешни работи попладнево информираше дека скопјанка пријавила едно лице за недолично однесување (самозадоволување) на територија на општина Аеродром. Веднаш по објавата на веста до редакцијата на Скопје Инфо стигна […]

ИЗБЕГНАТА нова трагедија во Софија

Патнички авион на германската авио-компанија „Луфтханза“, што утринава требаше да лета од Софија за Франкфурт, остана приземјен откако птици влегле во еден од неговите мотори, јави БНР. Како што јави […]

ЖАЛНО: Оваа зелка ќе биде градоначаник

Погледнете каква зелка е кандидатот за градоначалник на Аеродром од редовите на СДСМ и претпоставете какви кандидати има за помалите општини! Полуписменава екипа веќе нуди работни места во Аеродром, не […]

ХАОС во Авганистан, како ќе се вратат Македонците

Преку социјалните мрежи пристигнуваат страшни снимки на масовна паника и панично напуштање на Авганистан. Покрај локалните жители, таму има илјадници странци, меѓу кои и 100 Македонци. Како Македонците ќе се […]