ТАЖНО: Девојка се фрли од зграда во Аеродром

СКОПЈЕ

Доцна вчера имало обид за самоубиство во скопската населба Аеродром.

Според информациите на порталот, 30-годишна девојка се фрлила од петтиот кат од зграда на булеварот „Авној“, го преживеала падот и веднаш била згрижена на КАРИЛ со тешки телесни повреди.

Полицијата врши увид на местото на настанот.

Нема информации за причините за обидот за самоубиство или евентуално убиство.