Берлин ја дава бесплатно огромната вила на Гебелс- сите се плашат да живеат во неа (ВИДЕО)

Германските власти нудат да отстапат огромен замок со 17 хектари земја, моментално во сопственост на Берлин, по децениски залудни обиди да најдат купувач. Сенаторот Стефан Еверс најавува дека државата е […]

ХИТЛЕР 2 СЕЗОНА: Путин директно КОМАНДУВАЛ со генералите на теренот во Украина

Наместо одлуките за акциите да ги носат високите офицери на фронтот, командите доаѓале од Кремљ, велат извори од американското разузнавање Руската војска е поделена околу тоа како најдобро да се […]

СДСМ: ПОЛЕСНО да промениш пол, од колку партија!

СДСМ секој ден прогресира кон се пототалитарна партија од она што беше ВМРО ДПМНЕ. Од многу прогресивци во таа структура, ситуацијата станува трагикомична. Во време кога Владата предложила Закон за […]

НА ДЕНЕШЕН ДЕН Бугарија започна да ја „администрира“ Македонија

На 18 април 1941 година, со одборение на Хитлеровата врховна команда, единиците на Петтата бугарска армија, со Шестата и со Седмата пешадиска дивизија, ја започнаа воената окупација на Македонија. Овој […]

БЕЛЕЖНИК: На денешен ден…

На денешен ден 1854 година умре основачот на Голема Русија, рускиот цар Иван Четврти кој поради суровоста и немилосрдноста беше познат како Иван Грозни. Истражувачите тврдат дека најверојатно бил отруен. […]

ФАШИСТИЧКОТО СДСМ го покажа вистинското лице

Владата на СДСМ и покрај донесениот заклучок да го повлече Предлог-законот за изменување и дополнување на Законот за граѓанска одговорност за навреда и клевета од собраниската постапка и на усвојување […]

АНГЕЛЧЕ се покака, Бугарија урнисана во очите на цела ЕУ

Европратеникот и новоизбраниот копретседавач на ВМРО-БНД, Ангелче Џамбаски, синоќа предизвика скандал со нацистички поздрав во пленарната сала на Европскиот парламент во Стразбур, по што беше предупреден од претседателката на ЕП […]

ЖAЛHO: БOJKО му се налyти на Кирил, дали ќе го иcтeпа?

Во Силистра лидерот на ГЕРБ Бојко Борисов ја коментираше средбата на Кирил Петков со македонскиот колега Димитар Ковачевски. Борисов истакна дека пред него никој македонски политичар никогаш не си дозволил […]