Лукашенко на Путин му подари трактор за неговиот 70-ти роденден, еве зошто

Претседателот на Белорусија Александар Лукашенко денеска на својот руски колега Владимир Путин му подари трактор за неговиот 70-ти роденден. Сертификатот за тракторот Лукашенко му го врачил на Путин во Санкт […]

ТАЖНО ВИДЕО: Исповед на мајка на убиен руски војник на неговиот роденден

Војната секогаш има висока цена, а таа цена ја плаќаат обичните граѓани, чии деца умираат по фронтовите за криминалот и суетите на воените лидери. Мајката на рускиот војник од Саратовската […]

Македонија денес одбележува РОДЕНДЕН НА ВЕЛИКАНОТ

Македонија денеска по четврти пат го слави раѓањето на нејзиниот идеолог Гоце Делчев со придавката Северна. Македонците во Македонија и во светот денеска одбележуваат 150 години од раѓањето на великанот […]

ДЕНЕС Тоше ќе имаше роденден

Македонската легенда Тоше Проески, денес на 25 јануари, ќе дуваше свеќи на тортата. Крушевчанецот живее во срцата на сите негови обожаватели ширум Балканот. Олицетворение на праведност, чистина, среќа, скромност, љубов. Иако […]

Кој е новиот особено близок цимер на Боки 13 во келија во Идризово

На социјалните мрежи се појави фотографија од Бојан Јовановски во јавноста познат како Боки-13 направена во КПУ Идризово. На фотографија Боки е со неговиот особено близок цимер од затворот и […]

БОГOJECКИ пo повoд poденденот на PAЦИН

Лидерот на Македонски Концепт, Петар Богојески денес потсети на многу значаен ден за Македонија и Македонците, а тоа е роденденот на безвременскиот поет Коста Солев Рацин. Богојески запиша: „На денешен […]

Мицкоски се прогласи за шарен револуционер

На денешното одбележување на роденденот на партијата, лидерот Христијан Мицкоски ја промовираше новата платформа на партијата. Ако Ахмети позелене, Мицкоски ги промовира новите бои, со кои тој стана шарен револуционер, […]