БОРЕЦ од 21ви век: Ја сакам правдата и нема да молчам!

Младата Македонка Бојана Миленковска од економски факултет при УКИМ повторно изненади со својот став објавен на социјалните мрежи. Ни се допаднаа размислувањата на Бојана и ви ги пренесуваме во целост […]

НОВО ПРЕДАВСТВО: Тупанчевски загрижен за ТЕРОРИСТИТЕ, дали ќе ги ослободува?

Ќе биде реагирано доколку се утврди дека осудените за настаните во Диво Насеље кои штрајкуваат со глад, не ги добиваат правата што им следуваат со закон, изјави денеска министерот за […]

ФАШИСТИЧКОТО СДСМ го покажа вистинското лице

Владата на СДСМ и покрај донесениот заклучок да го повлече Предлог-законот за изменување и дополнување на Законот за граѓанска одговорност за навреда и клевета од собраниската постапка и на усвојување […]

УАПСЕН американец, руски шпион во Пентагон

Поранешниот функционер на Пентагон Џон Мареј Ров е уапсен под сомнение за обид за шпионирање во корист на Русија, соопшти американското Министерство за правда. Според Министерството, осомничениот работел околу 40 […]

БOMБА: Бyгapиja дo Kaмчeв, издpжи Opце ќe влeзeш во Уcтав

Се потврдија информациите дека зад акцијата „Рушење на CJО“ во која дирекно беше вмешан Opце Камчев, стојат бугарските служби, кои се измеќари на pycките. После две години сокривање, веќе си […]

Поминуваат без одговорност, а Македонија плаќа штети

Република Македонија во 2020 година исплатила 330 илјади евра на граѓани кои ги добиле предметите против нашето судство во Стразбур. За споредба, државата како тужена странка која изгубила, во 2018 […]