ТАЧЕ со закана до ПУТИН, што му порача?

Премиерот Димитар Ковачевски – Таче со дирекна закана со претседателот Владимир Владимирович – Путин, да се повлече од Украина, да не ја правиме големата! Сакам јасно да ја пренесам пораката […]

РУСИТЕ ПОТРДИЈА ДЕКА СЕ ПОВЛЕКУВААТ

Прорускиот лидер на самопрогласената Народна Република Доњецк, Данил Бесонов, на Телеграм напиша дека руските војници се повлекле од Изјум и од неколку други населени места во областа Харков, пишува Киев Индипендент. На […]

РУСИТЕ БЕГААТ како муви без глава и крадат што ќе најдат

Продолжува масовно бегање на руските војници од северниот дел на Украина над Киев во правец кон границата со Белорусија, под налетот на украинската офанзива за ослободување на Украина. Воената опрема […]

НАЈНОВО: ПУТИН „свитка опавчето“, зошто се повлекува од Украина?

Путин свитка опашката, се предомисли, нема да напаќал врз Украина, не сакал да се повтори Југославија, ќе ги решал работите по мирен пат. Голем миротворец е претседателот на Руската Федерација, […]

ВО МОМЕНТОВ Русите бегаат од Украина, дали започнува војната

Русија ги повлекува вработените во своите дипломатски мисии во Украина. Тоа се објаснува како страв од провокации од украинските власти или од трети земји, изјави денеска портпаролката на руското Министерство […]

МЕГА СКАНДАЛ: Разоткриено „повлекувањето“ на Шеќеринска, жива фатена од НАТО

Конечно за јавноста станува достапна причината за наводното „доброволно“ повлекување на Шеќеринска од министерската фотеља, поради несогласувања со политиките на замислете, партијата СДСМ, која Шеќеринска недоволно ја познава. Информациите станаа […]

ШЕЌЕРИНСКА преку ЗЛОУПОТРЕБА на АРМ до раскол во СДСМ и нова партија

Скандалозна злоупотреба на прес центарот на Министерството за одбрана и АРМ за партиска пресконференција на лицето Радмила Шекеринска, вклучително и на началникот на Генералштабот на Армијата, генерал полковник Васко Ѓурчиновски. […]