НЕИЗВЕСНОСТ кај пратениците: Дали денес ќе се избере НОВАТА ВЛАДА

Во Собранието денеска во 11 часот треба да почне 60-та седница, со единствена точка на дневен ред Избор на Влада на Република Северна Македонија. Новата Влада што треба да ја […]

ЛДП го крева гласот, Заев итно да објасни што прави

Либерално демократската партија очекува премиерот Зоран Заев да ги информира сите коалициски партнери за договорот со Алтернатива за тие да одлучат дали тоа за нив е прифатливо или не. Ова […]

СКАНДАЛ: ЗАЕВ за власт даде г*з, судски одлуки на политичка маса

Преговорите Заев – Гаши завршија со „хепиенд“, а резултатот покажува дека Заев за власт даде газ! Алтернатива ќе биде дел од Владата и од парламентарното мнозинство, одлучи вечерва Централниот совет, […]

МИЗЕРИЈА од изјава на Алтернатива-новиот партнер на Заев!

Орхан Муртезани, портпарол на Алтернатива соопшти дека Централниот совет на партијата одлучил: -Имаше седница на Централното собрание на Алтернатива. Се дискутираше и за вклучување на Алтернатива во Владата, а Гаши […]

УДАРНА ВЕСТ од Бугарија за преговорите со Македонија

Во моментов завршија преговорите помеѓу коалиционите партнери за формирање на новата Влада на Бугарија со мандатар Кирил Петков. Завршена е коалиционата владина програма, во која последно се дискутираше за Македонија. […]

HOВА Владa, колку е искрена Беca

Потпретседателот на Движењето Беca, Кacтpиот Реџeпи преку Фејcбyк објави дека Движењето Беca е подготвено за ново парламентарно мнозинство. Тој вели дека Беca и Алијанса за Албaнците веќе се поддржуваат на […]