АПАСИЕВ со исти ставови како БУГАРИТЕ, СССР ги демантира

На целата јавност ни се познати монти пајтон политичари, како Димитар Апасиев и оние несреќите од Родина, кои заедно со избугарените македончиња тврдат дека СССР признавал или создал македонска нација […]

МАНУ СЕ ШИТНА, даваат поддршка на даночното ограбување на граѓаните

Министерот за финансии Фатмир Бесими денеска одржа состанок со академиците од Центарот за стратегиски истражувања при Македонската академија на науките и уметностите – МАНУ, на која фокусот беше ставен на […]

ДРАМАТИЧНА ОБЈАВА на Богојески за системски геноцид врз Македонците

Лидерот на Македонски Концепт, Петар Богојески утрово на социјалната мрежа Фејзбук објави драматичен пост во кој јавноста ја информира за организиран системски геноцид врз Македонците во Македонија. Објавата ја пренесуваме […]

УРНЕБЕСНО ВИДЕО Армијата најде време и место да го забавува народот

Украинската армија е херојска во секој поглед. Покрај херојството на фронтовите, тие се херои и низ градовите. Тие најдоа време и место на среде војна да излезат на улиците и […]

ЧУДО ОД НАРОД: Колони доброволци низ цела држава

Народно востание во Украина, херојскиот украински народ масовно се мобилизира и самопријавува во Армијата. Во украинскиот град Лавов редици луѓе чекаат да се приклучат на војската. Иста слика и во […]

БРАВО (видео) ПОМОШ од НАТО, Украинскиот народ масовно земаат оружје

После Самитот на лидерите на НАТО и одлуката да се даде помош на Украина во секоја смисла, вклучително и воена, веќе ги имаме првите резултати. Во рацете на Украинците се […]