(Тажно видео) ЕКСТРЕМНО МАЛТРЕТИРАН бугарин избега од Македонија

Бугарските медиуми известуваат за екстремно малтретиран бугарин од Македонија, на кого му е спречено правото да гласа на бугарски изботи во земјава, само поради тоа што бил замислете БУГАР! Бугарот […]

ТАГА ВО БУГАРИЈА, откриена вистината за градителите на ЦРКВИТЕ НА ЕГЗАРХИЈАТА

Гаврил Атанасов Христов (1862-1951) бил македонски уметник, иконописец и фотограф роден во Берово, 1862 или ’63 година. Бил врвен зограф. Зад себе има околу 300 вредни икони, од коишто голем […]

(Видео) ИЗБУГАРЕНОТО читало три дни и се разбудило като балгарче!

Избугарениот охриѓанец Христијан Пендиков, ексклузивно за БТВ изјави дека сака да се врати во пазете „северна“ Македонија и да каже дека е „гољам“ Бугарин, без разлика што до пред една […]

БУГАРИЈА НА АПАРАТИ, нивни генерал ја кажал вистината уште во 1902 година

„ЈАС НЕ СУМ бугарин, ТУКУ МАКЕДОНЕЦ!“ – изјава на генерал во бугарската армија, Анастас Јанков во 1902, во очи на подготовката на Илинденското востание. Анастас Јанков бил бугарски полковник и […]

ШОК ВО БУГАРИЈА, признаа дека КЛИМЕНТ Охридски бил Македонец

Шок во Бугарија, после споделување на веста дека во времето на царска Бугарија, кога имало вистинска наука, пред да настапи рускиот живковизам и да се фалсификува историјата во Вила Бојана, […]

(Линк) БОГОЈЕСКИ до Фон дер ЛАЕН: Да не ти се повтори „грешката“!

Лидерот на партијата Македонски Концепт, Петар Богојески денес твитна интересна порака до претседателката на европската Комисија Урсула Фон дер Лаен. Тој преку дирекна порака до неа, во која ја има […]

МАКЕДОНЕЦОТ ГОГО, боксерот кој ги растури Американците

МАКЕДОНЕЦОТ СЛАВЕВСКИ ПРОДОЛЖУВА ДА ГИ УНИШТУВА ПРОТИВНИЦИТЕ ВО БОРБИТЕ БЕЗ РАКАВИЦИ ГОРЈАН ГОГО СЛАВЕВСКИ ја запиша ТРЕТАТА ПОБЕДА во БКФЦ (борби без ракавици). Тој утринава во Монтана, САД го совлада […]

АХМЕТИ бил БУГАРИН и по дедо и по баба, покажуваат бугарските и турски архиви

По потпишување на албанско – бугарскиот договор за Македонија, во Бугарија започнаа да се отвараат историските архиви од кои се докажува дека освен Бугари, други жители немало во западна Македонија. […]

НОВ БУГАРСКИ УСЛОВ за Македонија, Брисел во шок

Република Бугарија по повод Велигденските празнувања, излезе со нов услов за Македонија да влезе во ЕУ. Напоменуваме, условот е европејски, согласно сите Копенхагеншки критериуми за членство во Унијата. Бугарија побара […]