ТАЧЕ новата влада ќе ја објави на 09 јануари, ова се министрите (видео)

Мандатарот Димитар Ковачевски брои ситно до објавувањето на составот на новата Влада, што ќе се случи на 09. јануари, во која ќе има многу нови имиња, пред се од редовите […]

ДОГОВОРОТ ЗАЕВ – ГАШИ и Рамковен, каде е излезот, одговара Богојески

„Заев го суспендираше уставниот поредок на Македонија, ставајќи го политичкиот пазар врз судството, врз системот за професионални стандарди во администрацијата, но најболно, воспоставување на економски апархејд на едни граѓани врз […]

CУДИP: Нajчевcка – Богojecки за Paмковeн договop

Најчевска реагира по повод скандал договорот помеѓу Заев и Алтернатива, со интересен предлог. Според неа, време е за Рамковен договор за правата и правична застапеност на Македонците! Според неа целосно […]

СКАНДАЛ АМНЕСТИЈА за Монструм и Диво Насеље

По вечерашната средба на владината коалиција, Павле Трајанов, лидерот на Демократски сојуз, во Дневникот на „Сител“ информираше дека премиерот Зоран Заев ги собрал коалициските партнери на разговор околу кадровските решенија […]

богојески

КРИВИЧНА за Заев за суспендирање на Уставен поредок – Богојески

Лидерот на Македонски Концепт за промовирање на иновативни политики, најави кривична пријава за лицето Зоран Заев за нарушување на уставниот поредок на земјава. Тој на неговата фан страна, по повод […]

СКАНДАЛ: ЗАЕВ за власт даде г*з, судски одлуки на политичка маса

Преговорите Заев – Гаши завршија со „хепиенд“, а резултатот покажува дека Заев за власт даде газ! Алтернатива ќе биде дел од Владата и од парламентарното мнозинство, одлучи вечерва Централниот совет, […]

МИЗЕРИЈА од изјава на Алтернатива-новиот партнер на Заев!

Орхан Муртезани, портпарол на Алтернатива соопшти дека Централниот совет на партијата одлучил: -Имаше седница на Централното собрание на Алтернатива. Се дискутираше и за вклучување на Алтернатива во Владата, а Гаши […]

ЗБОГУМ Филипче, доаѓа кадар на Гаши, сега ќе процутиме

Лидерот на Алтернатива Африм Гаши на свиканата седница на Централниот совет собрание на партијата пред членовите вечерва ја презентира понудата на премиерот Зоран Заев за Алтернативата да стане дел од […]