АМЕРИКАНСКАТА ВОЈСКА пристигна на Балканот

Големи контигенти американска војска пристигнаа во Романија, а Динчу на новинарите им кажа дека првите американски војници во Романија обезбедиле логистика, за борбените групи кои пристигнуваат постојано, пренесува Ројтерс. „Стигнаа […]

ОПАСНО: АХМЕТИ добил укор, не заспал два дена

Претседателот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети, смета дека сегашниот модел со шест изборни единици е посоодветен од моделот со една изборна единица. Според Ахмети, за промена на Изборниот […]

БОРИСОВ од грижи за Македонија, си ја фати Борислава

Поранешниот бугарски премиер Бојко Борисов си ја фатил старо – новата девојка манекенката Борислава Јовчева, на чие име ја префрлил сопственоста на „вилата“ во Барселона, известува каталонската полиција. Ова е […]

ШПАНИЈА отвара истрага, му се намерачија на Нолета

Додека Новак Ѓоковиќ ја чека одлуката на австралиските власти за статусот на визата, прво одбиена, а потоа вратена, нов проблем доаѓа од Шпанија, каде што е покрената истрага како влегол […]

Која е државата со најголема мрежа на брзи пруги?

Не помалку од 37.900 километри ја минуваат целата земја, поврзувајќи ги сите нејзини најголеми градови. Целиот процес е завршен од 2008 година. Половина од вкупниот број е завршен само во […]