ПУТИН во ШОК: Кадиров го лажел за две клучни работи

Путин е целосно изолиран лидер на поразена армија, кој не добива веродостојни информации од теренот во Украина, но и од неговите најблиски соработници. Покрај руските генерали кои раководат со воените […]

(Видео) МИЗЕРИЈА ОД ЧОВЕК: Путин нив ги повика да војуваат во православна Украина

На состанокот на рускиот Совет за безбедност министерот за одбрана Сергеј Шојгу рече дека има 16.000 доброволци на Блискиот Исток што се спремни да дојдат да се борат заедно со […]

НЕВИДЕН СРАМ (видеа) ТЕРОРИСТОТ Путин во Украина испрати 30.000 муџахедини

Грозни видеа покажуваат како терористот Путин, соочен со воен пораз и жесток отпор на херојскиот украински народ, во Украина испрати 30. 000 муџахедини да убиваат православни христијани, жени и деца. […]

ФАШИЗМОТ на Радев, Македонците биле „терористи“

Бугарскиот претседател Румен Радев гледа разлики помеѓу борбата на наводните Бугари во Македонија и Македонците во Бугарија. Едните се бореле за рамноправност, а другите за сепаратизам. Според него Македонците од […]

ВОНРЕДНО: Богојески до членовите и симпатизери на СДСМ

Тимот за комуникации на Македонски Концепт до медиумите достави обраќање на Петар Богојески до членовите и симпатизери на СДСМ. Обраќањето Ви го споделуваме во целост:

СКАНАЛ: Во Македонија донесени џихадисти

Доцна синоќа Владата на Република Македонија капитулираше под влијание на џихадистичко – терористичкото крило на СДСМ и се пофали замислите, успешно го завршиле процесот на репатријација на терористи родум од […]

Шеќеринска свитка опашката, нема дисциплинска за Богојески

Богојески и даде гол на Шеќеринска! Пред неполн месец актуелна во јавноста беше дискусијата помеѓу Петар Богојески од Македонски Концепт и Мерсиха Смаиловиќ од терористички концепт. Генерално дискусијата започна после […]

Реакција на Богојески за наводната дисциплинска во МО

Минатата седмица имаше актуелна преписката на темата Палестина. Таа е помеѓу државниот советник во Министерството за обрана, Петар Богојески од една страна. И тоа во својство на лидер на политичко […]